Poklidné vody na české koruně se blíží ke konci


08:28 • 25. srpna 2017

Tagy: RoklenFx, fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK

Včerejší velmi poklidné obchodování prospívalo koruně, která oproti středě posílila o téměř čtyři haléře. Výrazné pohyby však očekáváme až příští týden po revizi HDP za druhé čtvrtletí. Pokud ta potvrdí dobrá čísla z prvního odhadu, mohl by se kurz dostat pod 26 za euro. Koruna by se tak posunula na nová pointervenční maxima a vymanila se z relativně úzkého kurzového pásma, ve kterém se pohybuje již téměř dva měsíce.

Poklidné vody na české koruně nerozhoupala ani slušná čísla z důvěry v českou ekonomiku. Souhrnný indikátor důvěry se v srpnu zvýšil o jeden bod až na 98,7 b., což byla nejvyšší úroveň od ledna letošního roku. Koruna se i přesto stále nevymanila z úzkého pásma a zakončila den v okolí 26,09 EURCZK. 

Velmi silná data ohledně HDP  předvedlo Španělsko, kde hrubý domácí produkt ve 2Q rostl mezikvartálně o 0,9 %, což bylo v souladu s odhady. Překvapením však bylo rozhodnutí tamního ministra financí, který v reakci na lepší data nejspíše navýší letošní odhad španělského HDP, který činí 3 %. V reakci na tuto zprávu EURUSD vzrostlo o 20 bodů až k hladině 1,1810 EURUSD.  Neudrželo se na ní však dlouho, týdenní statistiky z trhu práce v USA dokázaly euro intradenně otočit a podpořit americký dolar. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl o 3 tisíce lépe na 234 000. EURUSD však za celý den nijak zvlášť nevybočilo z poklidného obchodování. Pravděpodobně se velké překvapení nestane. Dolar vůči koruně zakončil také beze změny na 22,11 USDCZK.

Z očekávaných událostí se dnes investoři dočkají cen dováženého zboží a HDP v Německu, indexu spotřebitelské důvěry ve Francii, Ifo indexu podnikatelské nálady v Německu a objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Devizové vody by mohlo rozvířit předdevším symposium světových centrálních bankéřů v americkém Jakson Hole, kde promluví šéfka Fedu Yellenová a guvernér ECB Draghi.

Dnešní scénář EURUSD vidíme v pásmu 1,177 – 1,181. Dolar proti koruně pak odhadujeme v rozmezí 22,06 – 22,18 USDCZK.  Koruna vůči euru by se měla pohybovat od 26,05 až 26,15 EURCZK.

RSS


Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.