Kybernetická kriminalita stojí ročně světovou ekonomiku zhruba 450 miliard dolarů


17:35 • 9. června 2014

Kybernetická kriminalita stojí každoročně globální ekonomiku zhruba 445 miliard dolarů, přičemž jen škody napáchané krádežemi duševního vlastnictví podle nedávno zveřejněného výzkumu převyšují ztrátu 160 miliard dolarů. Podle zprávy z centra pro strategické a mezinárodní studia (CSIS) je kybernetická kriminalita růstové odvětví, jež škodí obchodu, konkurenceschopnosti a inovaci.

"Počítačová kriminalita je daň za inovace, jež mimo jiné zpomaluje tempo globálních inovací snížením míry návratnosti inovátorů a investorů," uvádí Jim Lewis v prohlášení CSIS. „V rozvinutých zemích má počítačová kriminalita vážné důsledky pro zaměstnanost."

Podle průzkumu jsou ekonomikami, jež nejvíce pociťují tíhu ztrát, Spojené státy, Čína, Japonsko a Německo. Celková kumulovaná ztráta u nich dosahuje 200 miliard dolarů ročně. Ztráty spojené s únikem osobních informací, jako jsou například ukradené údaje o kreditní kartách, šplhají až na 150 miliard dolarů. Ve Spojených státech se krádež osobních údajů dotýká až 40 milionů lidí, což je zhruba 15 procent tamní populace, zatímco v Německu bylo zaznamenáno 16 milionů případů a v Číně více než 20 milionů. 

Napsat autorovi RSS

Posledních 8 let svého života pobýval ve Spojených státech amerických. Vystudoval finance na prestižní americké univerzitě Loyola Marymount University, Los Angeles. Po svých studiích prošel stážemi na pražské burze, investiční bance Patria, hedgeovém fondu CarduusWealthAdvisors a dánské investiční bance Saxo Bank. Specializuje se makroekonomiku a měnové trhy.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.