Pražská burza: „Tabák“ odměněn za výsledky, Unipetrol pro „otrlé“


17:14 • 19. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Philip Morris ČR, ČEZ, Unipetrol

Česká burza pokračuje v protichůdném vývoji a obrázek na trhu zůstává smíšený. Index PX dnes nepatrně oslabil o 0,1 % při průměrném zobchodovaném objemu zhruba 600 mil. korun. Hvězdou dne se staly akcie „tabáku“ Philip Morris ČR, které po silných číslech za první polovinu roku připsaly 2,5 %. Vidina vyšší dividendy posunula akcii k maximu z dubna a hranici 11.000 Kč.

Philip Morris prudce zvýšil zisk. Dividenda u tisíce korun?

Mezi blue-chips byl dnes patrný smíšený vývoj. Akcie ČEZu se dokázaly vymanit z prodejního tlaku a minima letošního roku přitáhla kupce. Akcie rostla o 2,2 % a koriguje část svých týdenních ztrát. To i přes pokračující pokles turecké liry, která po událostech v Istanbulu oslabuje na nové minimum a padá o 1,5 % na 2,94 USDTRY. Za třetí kvartál tak lira odepisuje 9 % a rizika FX ztrát z tureckého podniku do výsledků ČEZu roste.

Propad turecké liry: Jak oslabí výsledky ČEZu?

Rozdílnost nálady je nejvíce patrná u bank, kde domácí Komerční banka ztrácí půdu pod nohama a padá o 2,1 %, zatímco rakouská Erste drží nákupní moment a atakuje nová maxima letošního roku a připisuje si 0,8 %. Akcie Komerční banky se zejména dnes dostaly pod větší prodejní tlak a hranice 5300 Kč byla ke konci dne prolomena. Otvírá se tak cesta k otestování technické hladiny 5200 Kč a 200denního průměru.

Mezi „small caps“ panuje nadále dobrá dynamika. Pegas si drží současný rys nákupu při poklesu a jakýkoliv pokles je odvrácen. Dnes akcie nepatrně sílí o 0,2 % a drží letošní maxima. Unipetrol zůstává ve vakuu a očekávání oznámení společnosti o výši škod. Akcie dnes testovala hranici 160 Kč a padá o 1,1 %. Týden zpět by si nikdo nedokázal představit, že by měl možnost naskočit do rozjetého vlaku sektoru za tyto ceny a dnes se zde prodává. Riziko vysoké volatility bez objemu po zprávě o škodě a výhledu společnosti je vysoké a pro otrlé povahy nákup na současných úrovní může vyústit ve vysokou odměnu za riziko. 

Škody v Unipetrolu jdou do miliard, odhadli analytici pro Roklen24

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.