RoklenFx: Měny řídí centrální banky, koruna sílí na 24,15 k dolaru


09:11 • 10. června 2015

Tagy: koruna, forex, EURCZK, EURUSD, euro, USDCZK, měnová politika, USDJPY, Japonsko

Česká koruna znovu posiluje a při brzkém ranním obchodování umazává ztráty z včerejšího závěru a posiluje pod 27,4 proti euru. Obchoduje se nyní uprostřed včerejšího rozpětí na 27,375 EURCZK a čeká na lepší likviditu po deváté hodině. I přes to bude dnes zajímavé sledovat, zda koruna naváže na včerejší pokus prolomit hranici odporu a otestovat svá nová maxima poblíž 27,3 EURCZK. Dnešní den bude o poznání chudší na zprávy z ČNB a nejsou zveřejněna žádná makro data. Proti dolaru koruna posiluje na týdenním maximum 24,2 USDCZK a existuje šance na otestování květnového a současně letošního maxima 24,00.

Singer vyburcoval korunu. Otestuje 27,00 k euru?

Tahounem toho vývoje proti dolaru je slábnoucí dolar proti euru. Dolar se ráno otočil ze zisku 1,1277 do ztráty a obchoduje se o 0,2 % níže přes hranici 1,13 EURUSD. Na trhu se potvrzuje více než zdrávo, jak představitelé institucí diktují trhu své myšlenky a trh je následuje. Tentokráte to byl japonský guvernér centrální banky Kuroda, který poslal jen o 2 % výše. Pouze zmínka o příliš slabém kurzu jenu proti dolaru trh poslala výše a potvrzuje se, že se nacházíme v době, kdy jsou to centrální bankéři, kteří si s trhem hrají dle potřeb svých monetárních politik.

Dolar tak slábne proti euru, když má stále na paměti slova prezidenta Obamy. Z Řecka pokračuje rozladění a dnes ráno se objevují zprávy, že tento týden se dohoda neuskuteční. Dokonce se hovoří o možném zrušení schůzky Merklová – Holland s řeckým premiérem Tsiprasem, která se má uskutečnit dnes. Zisky EURUSD tak budou stále omezeny a na trhu chybí jasný důvod pro výrazný pohyb od současné úrovně.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.