První zasedání ČNB v měkkém závazku. Ukončí banka intervence?


08:30 • 6. dubna 2017

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Na EURCZK stále pociťujeme zvýšenou volatilitu, která se na měnovém páru drží již od zasedání ČNB z minulého týdne. Aktuálně se už však koruna obchoduje o něco silnější na 27,024 za euro. Dolar vůči české měně oslabil, momentálně je na 25,30. EURUSD se pak nachází na hranici 1,067.

Dnešek je v české ekonomice plný důležitých zpráv. Hned ráno bude zveřejněna data průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Jako další pak bude zveřejněn objem devizových rezerv ČNB za březen. Naprosto zásadní ale bude dnešní neměnové zasedání bankovní rady ČNB, během kterého může vzhledem k měkkému závazku dojít na ukončení intervencí na koruně.

Countdown: Jak ČNB oznámí konec kurzového závazku?

Včera z domácích dat vyšly maloobchodní tržby, které v únoru meziročně zpomalily na 1,1 %, po lednovém zvýšení o 7,8 %. Na vývoji tržeb se podle Českého statistického úřadu projevil loňský delší únor.

Ze včerejších zahraničních dat stojí za zmínku tvorba pracovních míst v USA sledovaná agenturou ADP. Výsledek se svými 263 tisíci vytvořených pracovních míst výrazně předčil očekávaných 185 tis. Dále pak lze zmínit index ISM sektoru služeb, který v březnu skončil na 55,2 bodu, očekávalo se 53,1.

Klíčovou událostí včerejška bylo zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Dokument přinesl zajímavou zprávu o tom, že měnový výbor má v plánu později během roku začít řešit otázku bilance banky o velikosti 4,5 bilionu dolarů. Jak proběhne osekání této částky, zatím není jasné, Fed však uvedl, že jakmile bude znám jakýkoliv progres, trh bude včas informován.

Fed Minutes: Sazby porostu rychleji, bilanci 4,5 bilionu dolarů snížíme

V zahraničí můžeme dnes čekat především údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Mimo to bude uveřejněn zápis ze zasedání ECB.

Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,064 až 1,070. Vůči koruně by se měl dolar pohybovat v rozmezí 25,26 až 25,34 USDCZK. EURCZK pak od 27,02 až 27,09.

ČNB a největší intervence v historii. Za dva dny tolik, co za měsíc

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.