RBC: Pět důvodů, proč je Apple na „buy“


18:35 • 14. září 2016

Tagy: Apple, Akcie, růst, RBC

Nový iPhone 7 na analytiky a spotřebitele zrovna zapůsobit nemusel, existuje však spousta důvodů, proč byste měli být stále z akcií firmy s nakousnutým jablkem ve znaku nadšeni, poznamenává RBC Capital Markets. „Věříme, že současná cena akcií společnosti Apple vytváří investorům atraktivní vstupní bod, aby měli prospěch z jeho schopnosti rentability z výnosů a růstu zisku na akcii ve fiskálním roce 2017,“ poznamenávají analytici v poznámce.

RBC drží cílovou cenu akcie 117 dolarů a naznačují 8,3procentní potenciální rally od úterní zavírací ceny 107,95 dolaru. V nejlepším případě by Apple mohl nárůst dokonce na 150 dolarů, poznamená RBC. „Z hlediska produktů jsme přesvědčeni, že firma může i nadále získat v obou oblastech – jak tabletů, tak smartphonů,“ uvedli analytici. „Podle našeho názoru je oblast smartphonů v současné době závodem dvou koní, kde bude Apple jedním z vítězů v pokračujícím souboji o podíl na trhu.“

Proč je Apple na „buy“?

Strasti Samsungu

Konkurent Samsung nedávno čelil problémům vadných baterií u 2,5 milionů kusů jeho velkoplošného Galaxy Note 7. Prodejní očekávání pro iPhone 7 byla relativně utlumená. Díky problémům Samsungu zde však existuje pro Apple potenciál překvapit směrem nahoru.

Vyšší prodejní ceny

IPhone 7+ se vůbec poprvé skutečně odlišuje od „základního“ telefonu, než jen tím, že má větší obrazovku a lepší rozlišení, poznamenávají analytici. Jednotlivé verze se cenově liší o 120 dolarů. Historicky se „spread“ pohyboval okolo 100 dolarů, takže silné prodeje 7+ by mohly zvednout průměrné prodejní ceny iPhonů.

Atraktivní ocenění

Akcie Apple v současné době obchodují přibližně s 25procentní slevou k indexu S & P 500, což je blízko historickému dnu. S hotovostí více než 200 miliard dolarů a společně s potenciálem iPhone 7 si jsou analytici RBC jistí, že akcie porostou.

Volatilita

Dalším argumentem toho, že je Apple na „buy“, je historie akcie, která si vždy vedla dobře v době vysoké volatility. Index „strachu“ – VIX vyskočil tento týden kvůli celkovému propadu akcií na nejvyšší úroveň od hlasování Velké Británii o odchodu z EU. Apple nicméně stoupal jako jeden z mála z indexu Nasdaq.

Prosincový boom

Tržby v prosinci by mohly být vyšší, než v současné době předpovídá Wall Street, v kontextu toho, jak letos vychází vánoční nákupní sezóna. To by mohlo zvýšit prodej iPhonů až o 79 milionů kusů za čtvrtletí, což je až o 6 procent více ve srovnání s loňským rokem.

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.