Koruna se zastavila. Pokoří tento týden pointervenční minimum?


08:25 • 19. června 2017

Tagy: forex, RoklenFx, koruna, euro, dolar, EURCZK, USDCZK, EURUSD

Česká měna v závěru týdne dokázala vymazat své ztráty, aby otestovala pointervenční minima, která se nacházejí u úrovně 26,113 EURCZK. Nižší úroveň byla způsobena nejen dobrým výsledkem běžného účtu platební bilance, ale především komentářem viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka, který vidí možné brzké zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině roku.

Koruna tak dnes zahajuje obchodování na 26,18 EURCZK a vůči dolaru na 23,38 USDCZK. Dolar v minulém týdnu posílil kvůli navýšení úrokových sazeb v USA, pásmo 1 až 1,25 %. Navíc by americká centrální banka (Fed) mohla již během letošního roku zavést kvantitativní utahování, což by mělo podpořit americký dolar v růstu.

V minulém týdnu byla na investorech ve středoevropském regionu znát určitá nervozita právě díky středečnímu Fedu. Netýkalo se to tedy jen koruny, oslabil i polský zlotý a maďarský forint.

Na počátku nového týdne by investory, až na druhé kolo francouzských parlamentních voleb, neměla zaskočit žádná zásadní data. Ve Francii to však vře a druhé kolo parlamentních voleb rozhodne o rozvržení politických sil na příštích pět let. Průběžné výsledky druhého kola parlamentních voleb potvrdily, že centristické hnutí Republika v pohybu (REM) prezidenta Emmanuela Macrona získalo většinu křesel v dolní komoře parlamentu. 

Očekávaný scénář na koruně je vybírání zisků a oslabení koruny k pásmu 26,15 – 26,25 EURCZK. Nízké hodnoty na dolaru spolu s jestřábí rétorikou Fedu nás vedou k silnějšímu dolaru, 23,38 – 23,48 USDCZK a 1,1180 – 1,1196 EURUSD.

RSS


Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.