Americké trhy „potrumpovské“ doby: Je rally oprávněná?


07:56 • 1. prosince 2016

Tagy: USA, americké akcie, Wall Street, Trump, volby

Předvolební mediální masáž ve vztahu k americkým indexům byla jasná. Vyhraje Trump, konec světa, korekce na 10 -15%, minimálně. Vyhraje Hillary, všechno bude ve starých kolejích a indexy se můžou postupně vracet k all-time-highs, ne-li výše. Opak se ukázal pravdou a americké indexy zažívají jednu z největších rally za bezmála 30 let.

Sentiment investorů je nejvýrazněji „býčí“ od ledna 2015 (kdy končilo QE3). Russell index zažil nepřetržitý 15denní růst (druhý nejvyšší za svou existenci). A všechny další hlavní indexy se podívaly na nová historická maxima.

Otázkou je, zda může taková rally dále pokračovat? V cestě jí může stát zvyšující se divergence mezi americkými bondy a indexy (které v minulosti nedopadly dobře, především pro indexy). Díle pak prosincové zasedání měnového výboru Fedu, u kterého se na 96 % (k dnešnímu dni) očekává zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů, případně i italské referendum, které proběhne tuto neděli.

Jen čas ukáže, zda Trumpovy budoucí kroky v roli prezidenta dokážou stav americké ekonomiky dlouhodobě vylepšit. Každopádně, zatím to vypadá, že investoři v blonďatého magnáta vkládají více než optimistické naděje.

RSS

Trader/Asset Manager RoklenPřejít na diskusi

Top zprávy
Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.