Roklen24 a Saxo Bank přináší „Deníček začínajícího investora“


12:36 • 20. června 2017

Tagy: Saxo Bank

K dnešnímu dni spouštíme projekt „Deníček začínajícího investora“. Jde o společnou iniciativu redakce zpravodajského serveru Roklen24 a pražské pobočky dánské investiční banky Saxo Bank.

V rámci projektu začne, na doporučení redakce Roklen24, student Karel Večeřa, psát a prezentovat své postřehy z obchodování coby začínající investor. Obchodování na demo účtu digitální investiční platformy SaxoTraderGO, včetně úvodního zaškolení k jeho fungování a prvních rad a tipů, poskytnou v roli mentora představitelé pražské Saxo Bank, ale i případně sami investoři.

Cílem spolupráce je publikace pravidelných subjektivně laděných deníkových výstupů studenta začínajícího s aktivním obchodováním a tím zprostředkování investičního světa laikům a dalším začátečníkům. Své postřehy bude student sdílet formou krátkých článků na portálu Roklen24 a na sociálních sítích.

„Projektem ve spolupráci se Saxo Bank a naším studentem chceme posunout pro mnohé tajemný svět investování znovu o kus blíže našim čtenářům,“ potvrzuje ambice projektu šéfredaktor Roklen24 Jaroslav Průcha, který celý projekt zastřeší a poskytne studentovi konzultace k textům.

Četnost příspěvků bude záviset na aktuálních trendech a tématech, které trh přinese, rychlosti studentova pokroku v obchodování na investiční platformě i dalších faktorech. Tipy a rady pro své první investiční kroky může student mimo jiné čerpat ze zdrojů Saxo Bank a z komentářů a doporučení jejích předních ekonomů.

„Věřím, že Deníček začínajícího investora může profesně posunout a obohatit nejen mě, ale především také jeho čtenáře, kteří by stejně jako já rádi pronikli do světa obchodování. Nic jako dokonalá investiční příručka však podle mě neexistuje. Já se proto o něco takového pokusím skrze svůj investiční deník,“ uvedl Karel Večeřa.

Deníček začínajícího investora je společná iniciativa zpravodajského portálu Roklen24 a pražské Saxo Bank. Cílem projektu je nabídnout mladému investorovi příležitost, nástroje a konzultace v jeho začínající snaze osvojit si základní investiční postupy a metody. Své poznatky, pocity a doporučení nabízí čtenářům Roklen24 ve formě subjektivně psaného deníku.
Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.