Jak jsem se vlastně dostal k Deníčku začínajícího investora?


09:32 • 21. června 2017

Tagy: Saxo Bank, investice

Tímto zdravím všechny současné i budoucí investory!

Na psaní blogu jsem nikdy moc nebyl, takže kde vlastně začít? Asi u mé vášně k obchodování, která mě přivedla až k projektu „Deníček začínajícího investora“. Anebo začnu ještě více ze široka – kdo vlastně jsem a proč byste měli sledovat mé rozumy?

Mé jméno je Karel Večeřa a jsem studentem 1. ročníku magisterského oboru Finanční inženýrství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studijní obor je zaměřen převážně na oceňování derivátů a řízení portfolia a rizik s tím spojených na základě finančních, statistických a ekonometrických modelů. Tento projekt mi byl doporučen zpravodajským portálem Roklen24 na základě zaměření mého studia a mých dosavadních zkušeností v oblasti obchodování.

A co já sám od projektu očekávám? Věřím, že mi spolupráce s odborníky dá lepší náhled do oblasti investování a pomůže mi získat nové zkušenosti, které budu schopen zhodnotit v praxi. Klíčové pro mě v tuto chvíli budou slíbené konzultace od Saxo Bank, které mi snad dají pár vychytávek, tipů a triků do začátku. No a v neposlední řadě se pokusím doručit čtenářům subjektivní feedback spojený s praktickými strastmi a problémy běžného investora. Tedy čím si procházím, co mě v rámci projektu potkalo, co mě překvapilo a co třeba zklamalo. Vše se budu snažit zprostředkovat co nejsubjektivněji, pravdivě a autenticky. Od toho by koneckonců každý deník měl asi být. Tak snad mi to tady brzo nezavřou.

Rád bych se hned na úvod vyjádřil k aktuální situaci na trzích. Myslím si, že s ohledem na současný vývoj by měl obchodník s přebytkem likvidity řešit především otázku, do čeho investovat v době, kdy jsou indexy na dvacetinásobcích P/E ratia i výše. V následujících měsících se tedy pokusím najít a zahrnout do portfolia akciové tituly, které i nadále vykazují potenciál pro nějaký ten upside. Mé portfolio by však nemělo být zaměřené pouze na akcie. S cílem diverzifikace rizik se pokusím vyhledávat vhodné příležitosti i pro vstup do měnových či komoditních pozic. K tomu mi pomůže jak obchodní platforma SaxoTraderGO, tak webová stránka tradingfloor.com.

To je prozatím vše! V příštím článku popíšu, jak jsem se možná mezi prvními podíval do nové centrály pražské Saxo Bank v Palladiu a také jaké jsou mé první pocity z jejich platformy. V mezičase možná rovnou otevřu nějaké první obchodní pozice. Tak snad to bude stát za to. Jak rád říkám, uvidíme.

RSS

Je studentem Finančního inženýrství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Část svého studia absolvoval také na Stockholm University ve Švédsku. Zajímá se o kapitálové trhy a dopad makro-údajů na jejich vývoj. V současné době se účastní stáží v několika investičních společnostech v rámci programu 3^3. Ve volném čase pracuje na rozvoji organizace Bankéřský klub.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.