Microsoft po LinkedInu sází na marihuanu


19:22 • 17. června 2016

Tagy: Microsoft, drogy

Nejdřív sociální sítě, nyní legální marihuana. Takové jsou aktivity americké softwarové společnosti v tomto týdnu. Tři dny poté, co Microsoft oznámil převzetí profesní sociální sítě LinkedIn za rekordních 26,2 miliardy dolarů, softwarový gigant oznámil první společný podnik ve světě marihuany. Uzavřel partnerství s firmou KIND Financial na prodej softwaru, který umožní prodej a distribuci, napsal server MarketWatch.

KIND Financial využívá cloudovou platformu k vybudování služeb pro vládní agentury. Podle serveru Marijuana.com bude tým Microsoftu pomáhat zákazníkům v orientaci v předpisech a zákonech, bude také sledovat legální využití marihuany a zabraňovat tomu, aby se dostala na černý trh.

Microsoft se tak stává jednou z prvních velkých technologických a veřejně obchodovaných firem, která veřejně uznala rychlou legalizaci marihuany. Rekreačně se již může užívat na Aljašce, v Coloradu, Oregonu, Washingtonu a Washingtonu D.C. V dalších pěti státech se bude hlasovat, včetně Kalifornie.

Jak zaplnit díru na trhu? Stačí spojit „trávu“ a technologie

V následujících letech se očekává boom v průmyslu legální marihuany. V letošním roce by tržby měly vyšplhat na 6,7 miliardy dolarů. Loni podle ArcView Market Research dosáhly 5,4 miliardy dolarů.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.