Životní obchod šéfa JPMorgan. Na co vsadil?


14:18 • 6. října 2016

Tagy: JP Morgan, investice, Akcie, Banky

Šéf americké banky JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon provedl jeden z nejlepších obchodů roku. Jak se mu to povedlo? Vsadil na vlastní společnost a velká sázka se mu opravdu vyplatila. Vše perfektně načasoval, uvedla agentura Bloomberg.

Předseda představenstva a šéf největší americké bankovní společnosti podle objemu aktiv letos 11. února nakoupil půl milionu akcií vlastní firmy, tehdy byla jejich hodnota zhruba 26,6 milionu dolarů. Od té doby titul přestal klesat a posílil o více než 25 procent.

Půl milionu akcií má nyní hodnotu 33,85 milionu dolarů, což pro Dimona představuje zisk 7,25 milionu dolarů. Akcie JPMorgan jsou nyní velmi blízko 52týdenního maxima, na němž byly loni v listopadu.

Dimon nakoupil akcie vlastní firmy, protože uvěřil tomu, že budou levné v návaznosti na celosvětový pokles trhu, který začal v letošním roce. Těsně předtím než akcie banky nakoupil, spadly o 20 procent a podívaly se až na dvouletá minima. V den, kdy akcie Dimon nakoupil, zpevnily o osm procent a dál už neklesly.

Akcie dalších globálních bank, včetně Citigroup, Bank of America, Credit Suisse a Deutsche Bank AG, se v té době také dostaly do problémů, ne všechny ale zažily podobný comeback. V posledních týdnech byly akcie stabilní s vírou v cyklické oživení a strmější výnosovou křivkou.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.