Výsledková sezona v plném proudu. Dow Jones jede dál


AKTUALIZOVÁNO 23:09 22:15 • 26. ledna 2017

Tagy: Wall Street, americké akcie, Dow Jones, Nasdaq

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy dnes zakončily smíšeně. Dow Jones vylepšil své maximum dál nad úroveň 20 tisíc bodů. Během intradenního obchodování ale byly na rekordech všechny tři indexy. Investoři dál vstřebávají výsledkovou sezonu a reagují na další kroky administrativy prezidenta Donalda Trumpa.

Kvartální výsledky oznámil například Ford nebo Caterpillar. Reportované hospodářské výsledky amerických firem za 4. čtvrtletí v téměř 70 procentech případů překonaly očekávání.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,16 procenta a obchodování uzavřel na rekordních 20 100,91 bodu. Širší index S&P 500 naopak ztratil 0,07 procenta na 2296,68 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,02 procenta na 5655,18 bodu.

Dnes se vyostřila situace ohledně stavby zdi mezi USA a Mexikem, kterou prosazuje Trump. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto kvůli tomu zrušil schůzku s šéfem Bílého domu. Trump dnes také během projevu před republikánskými poslanci Kongresu zopakoval, že vyváže USA ze severoamerické obchodní dohody NAFTA, která podle něho poškozuje americké zájmy.

Několik zpráv přišlo také z ekonomiky. Prodej nových rodinných domů loni stoupl o 12 procent na 563 tisíc domů. To je nejvyšší úroveň od roku 2007. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti činily 259 tisíc, čekalo se 247 tisíc. Velkoobchodní zásoby rostly za prosinec o procento, konsensus byl 0,1 procenta.

Po uzavření trhu oznámil výsledky Microsoft, který vykázal ve 2. čtvrtletí finančního roku upravený zisk 83 centů na akcii nad očekáváním 79 centů. Čistý zisk meziročně stoupl o 3,6 procenta na 5,2 miliardy dolarů. Zisk Alphabetu, mateřské firmy Googlu, naopak zůstal za očekáváním.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.