Unipetrol: Jak moc zasáhl do 3Q výsledků požár v Záluží?


07:41 • 21. října 2015

Tagy: Unipetrol, výsledky, prognóza

Po operátorovi O2 C.R., který úspěšně odstartoval domácí výsledkovou sezónu, zveřejní své výsledky za 3. čtvrtletí ve čtvrtek 22.10. před otevřením trhu společnost Unipetrol. Společnost již představila své modelové marže za 3. čtvrtletí, které zůstávají vysoké – modelová rafinérská marže vzrostla ve 3. čtvrtletí na 5,8 dolarů za barel, což je meziroční nárůst o 132 %, společná petrochemická marže poskočila meziročně o 42,7 % výše na 943 eur za tunu.

Za normálních okolností by zveřejněné marže naznačovaly další velmi úspěšné čtvrtletí, do výsledků se však zásadně promítne srpnový požár propylenové jednotky v Záluží, jejíž uvedení do plného provozu je otázkou spíše měsíců. Klíčovým tématem tak pro investory bude, jaký dopad bude mít tato událost na celoroční provozní zisk EBITDA. Naše předběžné odhady počítají s negativním dopadem do provozního zisku EBITDA převyšující miliardu korun, Unipetrol je ovšem majetkově i provozně pojištěn – podstatnou část škod by tak měla společnost získat zpět. Doufejme, že tyto informace Unipetrol zveřejní spolu s výsledky.

Očekávání trhu co se týče výsledků za 3. čtvrtletí shrnuje následující tabulka:

v mil. Kč 3Q 15 konsensus* 3Q 14 Meziroční rozdíl
Tržby 29 200 34 041 -14,2%
EBITDA 2 293 1 982 15,7%
Čistý zisk 1 452 1 399 3,8%

* konsensus odhadů analytiků získaný společností Unipetrol 

České výsledky za 3Q na startu. Jak vsadit? (odhady a kalendář)

Napsat autorovi RSS

Vystudovala Institut ekonomických studií při Univerzitě Karlově, obor finance a bankovnictví. Během studií absolvovala i roční pobyt na švédské Jonkoping International Business School a semestr na americké Robins School of Business. Různorodé pracovní zkušenosti získala v PricewaterhouseCoopers, jako ekonomická redaktorka v televizi Z1 a především během svého čtyřletého působení v investiční skupině Patria. Ve finanční skupině Roklen působí od června 2014, v současnosti na pozici Head of Research.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
UNIPETROL

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.