RoklenFx: Koruna posunula letošní rekord na 27,18 za euro


17:16 • 27. června 2016

Tagy: fx, forex, euro, koruna, dolar, EURCZK, EURUSD, USDCZK, GBPUSD

Pondělí se na devizových trzích neslo ve znamení dozvuku referenda o brexitu. V návaznosti na to koruna na páru s eurem oslabila až k 27,18 EURCZK, což je nový letošní rekord. Momentálně se již nachází zpět na 27,15. Dolar nadále pokračoval v posilování, což ho ve dvojici s eurem dostalo až k 1,098 EURUSD. Dolarkoruna tento trend kopírovala, a to až na 24,70 USDCZK.

Rekordy pak trhala i libra, která v důsledku oslabování atakovala hranici 1,3152 GBPUSD, což je nejnižší hodnota za posledních 31 let. Aktuálně se pár obchoduje na 1,318 libry za dolar.

Co se týče dat, dnešní den byl poměrně chudý. Z české ekonomiky nepřišla žádná. ze Spojených států jsme se dočkali květnové obchodní bilance, která vykázala výraznější deficit, a to -60,6 miliardy dolarů. Následoval index Markit PMI, který v kompozitní verzi dosáhl lepších 51,2 bodů, z oblasti služeb pak 51,3 bodů. Výčet uzavřel Dallas Fed index, který se propadl na -18,3 bodů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.