Selfie na Snapchatu? Nejlépe pomocí dronu


09:01 • 21. prosince 2016

Tagy: Snapchat, média, sociální sítě, Virtuální realita

Snapchat je na lovu hardwarových firem; pomocí akvizic se snaží získat společnosti vyrábějící nejen kamery, ale nově také i drony. Ty by totiž mohly vyřešit „problém selfie“, kdy člověk musí držet fotoaparát v ruce. Snapchat tím plní své nové poslání vytvářet kamery, které dokáží zachytit velké množství obrázků a videí, které během okamžiku putují přímo na sociální síť.

Během uplynulého roku si firma brousila zuby na několik startupů zaměřujících se na přenosné kamery, roboty či aplikace virtuální reality. Snap Inc. v listopadu také vydal svůj první hardwarový produkt, a sice sluneční brýle s videokamerou. Za 129 dolarů tak můžete natáčet krátká videa jen pomocí módního doplňku, a následně je snadno přenést na Snapchat a sdílet s přáteli. Brýle s videokamerou Snap Inc. jsou přitom produktem akvizice společnosti Vergence Labs, která proběhla v roce 2014.

Zástupci Snap Inc., která se nyní považuje za kamerovou společnost, také v posledních měsících jednali s Lily Robotics, což je společnost vyrábějící drony. Informoval o tom Business Indsider. Bližší informace však firma drží v tajnosti. Lily Robotics je nicméně pro Snapchat velmi atraktivním partnerem – pomohla by mu pomoci vyřešit „problém selfie“.

Snapchat jako největší vstup na burzu od 2014? Umíte s ním?

Novou ambicí Snap Inc. je totiž pobídnout spotřebitele k tomu, aby k focení a natáčení více využívali způsoby, které nevyžadují, aby někdo držel přístroj v ruce. Drony od Lily Robotics mohou být hozeny do vzduchu, přičemž následně automaticky sledují a následují svého majitele. Přitom samozřejmě pořizují videozáznam. Takový produkt je obzvlášť atraktivní pro adrenalinové sportovce, například pro surfaře či snowboardisty.

Snapchat: Kdo se má bát víc – Facebook, nebo Twitter?

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.