Absence dat? Nevadí, koruna opět prolomila 26,07 za euro

Pondělí bylo z hlediska vývoje na devizových trzích relativně klidné. Koruna ve výsledku mírně zpevnila, krátce až pod 26,07 za euro, zatímco dolar nestačil překonat sílu společné evropské měny. Euro výrazně posiluje vůči dolaru. 

Česká měna si drží ziskovou pozici z minulého týdne, kdy jí pomohla silná data z domácí ekonomiky. Od těch si však na nějakou dobu dáme pauzu. Včera ani dnes nebude zveřejněna žádná statistika. Zlom přijde až ve čtvrtek, kdy bude reportován index cen domácích výrobců.

Aktuálně se eurokoruna drží kolem stejné hodnoty jako během včerejšího obchodování, a to na 26,08 EURCZK. Dnes ji vidíme v rozmezí 26,05 až 26,14 koruny za euro.

Dolar i nadále pokračuje ve ztrátách jak vůči vůči euru, tak i koruně. Momentálně se obchoduje za 1,1522 EURUSD a za 22,64 USDCZK.

Co se týče zahraničních dat, v eurozóně byla včera zveřejněna jádrová inflace, která meziročně vzrostla o 1,1 %, což bylo v souladu s očekáváním. Z USA jsme se dočkali průzkumu posuzování podmínek a očekávání v New Yorku – tzv. Newyorský Fed Index skončil pod predikcí (čekalo se 15,2 bodu) a dostal se pouze na 9,8 bodu. Tento výsledek může být indikátorem pokračujícího špatného vývoje dolaru.

Dnes se dočkáme německého ZEW indexu, ze Spojených států přijdou pouze ceny importu a exportu. Rozmezí vývoje dolaru dnes vidíme od 22,51 do 22,64 USDCZK, vůči euru pak od 1,1514 do 1,1534 EURUSD.

Newsletter