Akcie CETIN budou obchodovány, burza vyhověla Roklen360

Obchodník s cennými papíry, společnost Roklen360 a.s., požádal pražskou burzu o přijetí akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) k obchodování na trh Free Market pražské burzy. Ředitel BCPP této žádosti vyhověl. Prvním obchodním dnem pro akcie CETIN bude 1. červen 2015.

Krok se udál v souladu s článkem 3, odstavcem 1, písmenem c) Burzovních pravidel, část XIII, Pravidla pro trh Free Market. Referenční cena bude zveřejněna dne 29. května 2015.

„Akcie ‚staré O2‘ patřily k nejvýznamnějším emisím pražské burzy, proto nám přišlo logické umožnit klientům i nadále obchodovat s oběma částmi ‚staré O2‘ v rámci burzovního systému, byť v případě CETIN v omezené podobě na trhu “Free market“. Vyhovění naší žádosti vnímáme jako jednoznačně pozitivní zprávu pro celý tuzemský akciový trh,“ uvedl Silvio Kotarac, Head of Trading společnosti Roklen360 a.s.

Cílem Roklen360 a.s. je dosáhnout během první poloviny roku 2015 nejméně 5% podílu na obchodování s akciemi na pražské burze, řekl již dříve předseda představenstva společnosti Roklen360 a.s. Oldřich Pavlovský.

Ve středu 27. května byla akcie O2 obchodována naposled ve stávající podobě před rozdělením na „novou O2“ a odštěpenou společnost CETIN. Ve čtvrtek a pátek 28. a 29. května 2015 bude obchodování s O2 pozastaveno kvůli rozdělení společnosti. K 1. červnu bude odštěpená infrastrukturní společnost CETIN zapsána do obchodního rejstříku a na pražské burze bude spuštěno obchodování s akcií „nové O2“ bez formální změny emise. Ke stejnému dni začne na Free Market trhu BCPP obchodovat CETIN.

Newsletter