Akcie GoPro sráží nehoda Michaela Schumachera

Akcie GoPro (GPRO) odepsaly již v úvodu týdne téměř 10 % v reakci na vystoupení komentátora Formule 1 Jeana-Louise Monceta. Ten v rádiovém rozhovoru prohlásil, že to byl právě držák na kameru GoPro připevněný na helmě Michaela Schumachera, který způsobil jeho těžká poškození hlavy. Moncet údajně mluvil se synem Schumachera.

 Přestože francouzský novinář své výroky mírnil na Twitteru, kde zdůraznil, že se jednalo pouze o jeho názor a spekulaci, trhy během pondělka zareagovaly a GPRO v pondělí uzavřelo na NASDAQu se ztrátou 9,9 % na úrovni 76,67 USD. V průběhu úterního obchodování se titul nezotavil, ale tlak na něj naopak pokračoval. Závěrečnou metou je 75,03 USD/akcie, dnes titul dále odepisuje do blízkosti 73 dolarů za akcii.

 Akcie GoPro Inc., vyrábějící nositelné kamery, byly uvedeny na burzu v červnu a cena za akcii při IPO byla 24 dolarů. Ta od té doby rostla až na říjnové maximum 98,47 USD. Současný strmý pád považují experti CNN za prasknutí bubliny, protože už začátkem října ukázala GoPro vysokou volatilitu, když akcie spadly jednorázově o 6,9 % po prohlášení zakladatelů o vytvoření charitativní nadace, kam hodlají přemístit akcie GoPro v hodnotě přes 500 miliónů dolarů.

 Propad GoPro navíc provázejí i ztráty dalších společností, vyrábějící kamery, důvod je ale jiný. Shares of Digital Ally (DGLY) či Taser (TASR) ztrácejí již od léta, kdy propukly nepokoje ve městě Fergusson v USA. Obě firmy totiž zásobují americkou policii.

Newsletter