Na devizových trzích pozorujeme mírné tlaky na slabší dolar. Proti euru se americká měna drží v pásmu posledních dní mezi 1,1850-1,1890 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,50 za euro.

Akcionáři Fortuny schválili dividendu 0,22 eura na akcii

Akcionáři Fortuny na páteční valné hromadě schválili návrh představenstva na výplatu dividendy ze zisku loňského roku ve výši 0,22 eura na akcii. Celkem tak společnost na dividendy vyčlení 11,44 milionu eur.

Rozhodným dnem pro výplatu dividendy byl stanoven 19. červen, výplatním dnem je 26. červen 2014, jak již bylo uvedeno dříve.

Schválená výše dividendy je v souladu s dlouhodobou dividendovou politikou, která je vyplácet 70 – 100 % konsolidovaného čistého zisku. Aktuální výše dividendy představuje přibližně 73,5 % konsolidovaného čistého zisku skupiny za rok 2013.

Sazka mění Sportku, chce víc nových milionářů a oslovit mladší

V loňském roce Fortuna na výplatu dividend vyčlenila 35 mil. EUR a výše dividendy v přepočtu na akcii dosáhla 0,67 eura, přičemž sestávala ze tří částí – z dividendy z konsolidovaného čistého zisku za rok 2012, z nerozdělených zisků z předchozích období a distribuce emisního ážia. Finanční ředitel Michal Vepřek však na konci loňského roku upozornil, že v roce 2014 výše dividendy určitě nedosáhne úrovně roku loňského.

Spolupráce Fortuny s Tipsportem má zelenou

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže minulý týden schválil záměr společností Tipsport a Fortuna, které chtějí vydávat stírací losy pod jednou značkou. Rozhodnutí zatím není pravomocné, uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad se případem zabýval od prosince, proti záměru protestovalo více firem, včetně jedničky na trhu Sazky.

Úřad dospěl k závěru, že spojení firem nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na loterijním trhu. „Spojením vzniklý subjekt bude po spojení vystaven silné konkurenci se ztrany společnosti Sazka, která disponuje obdobným či větším tržním podílem,“ uvedl ÚOHS.

Fortuna v 1Q14 – dvouciferný růst přijatých sázek pokračuje

Newsletter