Akcionáři KB schválili dividendu 310 Kč na akcii, vyšší než loni

Akcionáři Komerční banky na valné hromadě schválili návrh představenstva na vyplacení dividendy za loňský rok 310 korun na akcii před zdaněním. Mateřská Société Générale tak získá 7,12 miliardy Kč. Za rok 2013 přitom činila hrubá dividenda banky 230 Kč na akcii. 

Celková částka navržených dividend činila 11,783 miliardy Kč, banka loni vykázala čistý zisk připadající akcionářům 12,985 miliardy korun. Dividenda tedy představuje 91 procent z konsolidovaného čistého zisku. 

Nárok na dividendu má akcionář, který byl majitelem akcie KB k 16. dubnu 2015. Dividenda bude splatná 25. května 2015. 

KB překonala očekávání na všech úrovních, potěšila dividendou

Na návrh nominačního výboru valná hromada KB dále zvolila členkou dozorčí rady Sylvii Remondovou, která je spoluředitelkou pro oblast komerčního a investičního bankovnictví a členkou výboru pro řízení skupiny Société Générale. Rovněž určila jako externího auditora banky pro rok 2015 společnost Deloitte Audit. 

KB patří k největším bankovním skupinám v tuzemsku. Celá skupina KB obsluhovala ke konci loňského roku 2,5 milionu klientů, stejně jako koncem roku 2013. Samotná Komerční banka měla 1,6 milionu klientů. Hlavním majitelem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta. Société Générale je druhou největší bankou ve Francii. 

Newsletter