V 18:00 našeho času vystoupí na konferenci WSJ guvernér Fedu Powell. Trhy očekávají zejména komentáře k vývoji amerických dluhopisů. Podle nás, i vzhledem k blížícímu se zasedání Fedu, nezmíní Powell nic, co by ještě nezaznělo. Tedy: rostoucí delší výnosy Fed netrápí, naopak reflektují očekávanou ekonomickou obnovu.

Alcoa ve čtvrtletí překonala odhady, Wall Street letí vzhůru

AKTUALIZOVÁNO – Americká výsledková sezona odstartovala růstem akciových trhů. Index S&P 500 zpevnil na rekordní úroveň, překonal tak rekord z loňského května. Technologický Nasdaq se dostal na nejvyšší úroveň letošního roku. Investory potěšil výsledek voleb v Japonsku a trhy dál rozšířily zisky, které přinesla páteční dobrá data z trhu práce.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, dnes rostl o 0,44 procenta na 18 226, 93 bodu. Nejvíc rostly akcie výrobce letadel Boeing, pohoršily si jen akcie firem UnitedHealth Group a Verizon.

Index S&P 500 zpevnil o 0,34 procenta na 2137,16 bodu, když se dařilo sektoru informačních technologií. Zaostávaly naopak utility a telekomunikace. Technologický Nasdaq posílil o 0,64 procenta na 4988,64 bodu.

Výsledkovou sezonu dnes tradičně odstartovala firma Alcoa, která je největším výrobcem hliníku v USA. Ve druhém čtvrtletí reportovala zisk 15 centů na akcii a překonala tak odhady analytiků, kteří počítali se ziskem devět centů na akcii. Loni vykázala zisk 19 centů na akcii. Firma vykázala tržby ve výši 5,3 miliardy dolarů, což také představuje meziroční pokles. Analytici ale čekali tržby 5,2 miliardy dolarů. Ve stejném období loni utržila 5,9 miliardy dolarů.

Podle generálního ředitele firmy Alcoa Klause Kleinfelda je za dobrým čtvrtletním výsledkem fakt, že firma je „stále více agilní“. Vyzdvihl také růst v oblasti letectví. Akcie firmy Alcoa reagovaly na výsledky růstem.

Alcoa své kvartální výsledky zveřejňuje jako první z velkých amerických firem. Tento týden výsledky zveřejní také JPMorgan Chase, Citigroup nebo Wells Fargo.

Phil Orlando, hlavní akciový stratég Federated Investors, poznamenal, že od celkově výsledků nečeká nic dobrého. Ekonomika podle něj neroste dostatečně rychle. 

 

Newsletter