Alphabet výsledky potěšil, pomohla reklama v mobilech

AKTUALIZOVÁNO – Americká technologická společnost Alphabet, která je majitelem firmy Google, čtvrtletními výsledky předčila očekávání trhu. Ve druhém čtvrtletní mateřská společnost Googlu vykázala upravený zisk na akcii 8,42 dolaru na akcii nad odhadem 8,04 dolaru na akcii. Také tržby předčily očekávání, firma utržila 21,5 miliardy dolarů, když analytici Thomson Reuters čekali 20,76 miliardy. Akcie Alphabetu v poobchodní fázi reagovaly růstem.

Čistý zisk majitele Google ve 2. čtvrtletí vzrostl na 4,88 miliardy z 3,93 miliardy v loňském roce. Google podpořila silná reklamní poptávka, firmě se daří získávat zákazníky a inzerenty přesouvající se k mobilním telefonům.

Google uvedl, že více než polovinu jeho vyhledávání nyní přichází z mobilních zařízení. Někteří analytici odhadují, že mobily tvoří více než polovinu tržeb. Výdaje inzerentů na mobilní reklamu vzrostly meziročně o 63 procent.

Google dokončil svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet loni v říjnu. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořídicí auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Firma Alphabet se stala mateřskou firmou všech těchto menších společností. Dceřinou firmou je také společnost Google provozující stejnojmenný internetový vyhledávač.

Akcie Alphabetu letos ztratily 1,6 procenta.

EK rozšířila spor s Googlem o zneužívání dominantního postavení

Wall Street dnes uzavřela smíšeně. Dow Jones klesl o 0,09 procenta, když index dolů táhly akcie Ford Motors. Širší index Standard & Poor‘s 500 naopak zpevnil o 0,16 procenta a Nasdaq posílil o 0,30 procenta. Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti rostly na 226 tisíc, víc než se čekalo.

Newsletter