Alza.cz: Tesla Model 3 se nám líbí, neplní ale představu o prodeji v 21. století

Během pondělí jsme Vám přinesli první část rozhovoru se zástupci největšího českého e-shopu Alza.cz, který byl zaměřen na možnost platby v bitcoinech. Druhá část je zaměřena na absolutní novinku, kterou je online prodej elektromobilů značky Tesla. Proč se Alza vrhla právě na vozy, za kterými stojí podnikatel Elon Musk? Jaký problém je s očekávaným Modelem 3? Exkluzivně pro Roklen24 odpovídal Jaromír Řánek, Business Development Director Alza.cz.

Společnost Alza se postarala o celkem slušný mediální rozruch, když oznámila, že na jejím e-shopu bude možné zakoupit elektromobily značky Tesla. Co stojí za tímto krokem? Šlo o popud ze strany zákazníků, nebo jste vsadili na „divokou kartu“?

Díky své čisté technologii se těchto vozů netýkají zákazy vjezdu do center velkoměst a jejich provoz je výrazně levnější než u běžných automobilů. Snadné je také dobíjení – až 98 % nabíjení probíhá doma z běžné zásuvky. A také chceme, aby pořízení elektromobilu bylo stejně jednoduché jako nákup mobilního telefonu.

Alza aktuálně nabízí dva modely značky Tesla, a to Model S ve verzi 75D a SUV Model X ve verzi 100D. Plánujete do budoucna tento seznam rozšířit? Asi nejvíce se v tomto směru hovoří o Modelu 3, který má automobilka „vypustit“ na trh už letos v červenci. Jaká by byla jeho případná cena, pokud vezmeme v potaz, že v základní verzi se má prodávat za 35 tisíc dolarů?         

Model 3 bychom rádi zařadili, nicméně je všeobecně známo, že jeho dostupnost v počátečních měsících prodeje zdaleka nepokryje celosvětovou poptávku. Na vůz se bude čekat z počátku mnoho měsíců, a to není v souladu s naší představou o prodeji v 21. století. 

A co další produkty značky Tesla? Dočkáme se na e-shopu Alza.cz například i domácí baterie Powerwall?

 Ano, i to je logickým krokem.

Můžete prozradit, kolik objednávek automobilů Tesla jste obdrželi v prvních dnech? Už byly nějaké vozy doručeny novým majitelům, jak sami říkáte do druhého dne?

Nějaké objednávky do systému již propadly, zákazníky navoláváme.

E-shop Alza.cz nabízí možnost vrácení zboží do dvou měsíců bez nutnosti udání důvodu. Počítáme správně, když řekneme, že to samé platí i pro vozy Tesla – řekněme, pokud by si někdo chtěl na dva měsíce vyzkoušet, jaké to je řídit auto se známým „Téčkem“?

V případě koupě motorového vozidla právě s ohledem na specifika takovéto transakce dochází k uzavření smlouvy přímo při předání vozidla. Zákazník si jej on-line de facto jen objedná. Lhůta pro odstoupení (14 dní) se neuplatní, neboť k uzavření smlouvy v tomto případě nedochází distančním způsobem.

 

Newsletter