Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Amazon, Apple, Alibaba…Horké tipy Billa Millera

Bill Miller, šéf investičního fondu Legg Mason, stále věří v atraktivitu amerického akciového trhu a říká, že akcie jsou v porovnání s dluhopisy stále oceňovány férově. Nyní se zaměřuje zejména na firmy jako je Amazon, Apple nebo Alibaba. Stejně tak ho ale zajímají akcie ze sektoru zdravotnictví, které podle něj mají potenciál stát se akciemi desetiletí.

Amazon měl loni docela špatný rok, ale po zprávě ze třetího čtvrtletí šla společnost Legg Mason poměrně tvrdě do jejich akcií a získala v ní většinové postavení,“ řekl Miller, předseda představenstva a investiční ředitel Legg Mason. Šlo podle něj o reakci na prohlášení finančního ředitele, že se Amazon chystá zaměřit především na produktivitu. „Vidíme, že marže v USA expandují. Myslím si, že je to znamení toho, že by Amazon mohl vstupovat do období, které CEO Jeff Bezos nazývá „zápisným“ na Wall Street. Pojem odkazuje na období růstu marží.

Apple má právě teď neuvěřitelné tempo a očekává se, že jej Apple Pay a Apple Watch jen podpoří. Ačkoli se společnosti bude i nadále dařit, myslí si, že v roce 2016 budou akcie čelit tvrdému tlaku. „Důvodem je jednak to, že se jedná o historicky největší společnost světa, také to, že se obchoduje za nižší než tržní násobek ceny a také to, že jeho současné tempo je tak silné, že když se Apple začne potýkat s problémem dalšího růstu, bude bojovat pravděpodobně i celý trh,“ dodal Miller. „Apple si v průběhu roku povede poměrně dobře, ale v příštím roce, kdo ví…“

Šéf Legg Mason jmenoval také čínského internetového prodejce Alibaba, který vstoupil na burzu v loňském roce. Na začátku roku se akcie prodávala okolo 120 dolarů a v současnosti asi kolem 86 dolarů. „Myslím si, že se Alibaba během příštích 18 měsíců vrátí zpět na 120 dolarů, to by byl pěkný návrat,“ řekl Miller.

Při pohledu do sektoru zdravotnictví doporučuje Miller společnost Intrexon, věnující se syntetické biologii. Podle něj má možnost stát se nejlepším „stockem“ desetiletí, ačkoli je podle jeho slov „zatím na začátku“. Intrexon je i v top 10 doporučení Legg Mason. „Syntetická biologie je odvětví ve fázi, kde byl software, když o něm lidé začali psát,“ přirovnal Miller. „Intrexon je lídrem se skvělou technologií.“ Mezi Millerova další oblíbená odvětví patří také stavebnictví a finanční instituce.

Newsletter