Americké akcie klesly. Dolar silnější po slovech z Fedu

Americké akcie v předposledním obchodním dni tohoto týdne skončily v záporu. Vzhledem k tomu, že středa byla na data těžce chudá, hlavním fundamentem propadu byl opětovný pokles cen ropy.

Index S&P 500 spadl o -0,64 %, což odpovídá 2036,7 bodům. Dow Jones je níže o -0,45 % a zastavil se tak na 17 502,6 bodech. Technologický Nasdaq se propadl nejvíce. Jeho konečná hodnota pro dnešek je 4768,9 bodů.

Ropa Brent na amerických trzích odepsala více jak 3 %, což odpovídá ceně 40,52 dolarů za barel. WTI pak spadla o 3,96 %, vinou čehož se dostala pod hranici 40 dolarů, konkrétně na 39,81 USD/barel. Tento vývoj tak nejvíce poškodil akcie energetických společností, který stály v čele poklesu hlavních indexů.

Z dat je možné jmenovat únorové prodeje domů, která ukázaly lehký nárůst na 512 tisících. 

Dolar během dne opět posílil. Na páru s eurem se aktuálně obchoduje na 1,118 EURUSD. Stalo se tak díky projevu několik členů Federálního rezervního systému. Ti naznačili, že by banka měla znovu zvýšit úrokové sazby. Například podle guvernéra Federální rezervní banky ve Filadelfii Patricka Harkera by o něm Fed měl uvažovat už příští měsíc, pokud se bude kondice americké ekonomiky dál zlepšovat.

Bullard (Fed): Trh práce a inflace se zlepšuje, růst sazeb už v dubnu

Newsletter