Americké akcie končí nejlepší týden roku

Americké akcie v pátek obchodovaly v úzkém pásmu a dopřávaly si tak oddech po týdnu solidních zisků, po záznamu ze zasedání Fedu, který ukázal na opět nižší pravděpodobnost brzkého růstu sazeb, a po nijak růžovém startu výsledkové sezóny. Všechny hlavní indexy nakonec zakončily v zelených číslech, přičemž nejširší S&P 500 tak uzavřel nejlepší týden od začátku roku. Dnešní skromné zisky vypadají následovně: S&P 0,07 %, DJIA 0,2 %, Nasdaq 0,4 %.

Fed Wall Street nabudil. Alcoa je studenou sprchou

Během uplynulého týdne se dařilo také cenám ropy, barel americké WTI si připsal týdenní zisk přesahující 8 procent a zakončuje těsně pod 50dolarovou hranicí.

Ropa aneb rally, nebo „odraz mrtvé kočky“?

Fed v rámci posledního měnového jednání zahrál další holubičí tóninu a vyjádřil především obavy ze zpomalování světové ekonomiky i nedůvěru v brzké dosažení 2procentního cíle inflace. To nečeká dříve než koncem roku 2018. První zvýšení sazeb po téměř deseti letech se tak s rostoucí pravděpodobností odloží až na příští rok.

Fed těsně couvl od zvýšení sazeb kvůli světové ekonomice

V souvislosti s tím se nedařilo dolaru, který v průběhu odpoledne oslabil vůči euru až na 1,1380 EURUSD.

Nelichotivě pro Alcou začala americká výsledková sezóna, kterou v příštím týdnu rozproudí největší bankovní tituly: JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Citigroup, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

3Q v USA ve znamení poklesu zisků. Vítězové a poražení? (+kalendář)

Newsletter