Dolar obrací do zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské výnosy smazaly část včerejšího nárůstu. Koruna dnes zpevnila díky nad konsensus trhu rychlejšímu růstu cen výrobců, stále se ale drží kolem 25,90 za euro.

Americké akcie končí nejlepší týden roku

Americké akcie v pátek obchodovaly v úzkém pásmu a dopřávaly si tak oddech po týdnu solidních zisků, po záznamu ze zasedání Fedu, který ukázal na opět nižší pravděpodobnost brzkého růstu sazeb, a po nijak růžovém startu výsledkové sezóny. Všechny hlavní indexy nakonec zakončily v zelených číslech, přičemž nejširší S&P 500 tak uzavřel nejlepší týden od začátku roku. Dnešní skromné zisky vypadají následovně: S&P 0,07 %, DJIA 0,2 %, Nasdaq 0,4 %.

Fed Wall Street nabudil. Alcoa je studenou sprchou

Během uplynulého týdne se dařilo také cenám ropy, barel americké WTI si připsal týdenní zisk přesahující 8 procent a zakončuje těsně pod 50dolarovou hranicí.

Ropa aneb rally, nebo „odraz mrtvé kočky“?

Fed v rámci posledního měnového jednání zahrál další holubičí tóninu a vyjádřil především obavy ze zpomalování světové ekonomiky i nedůvěru v brzké dosažení 2procentního cíle inflace. To nečeká dříve než koncem roku 2018. První zvýšení sazeb po téměř deseti letech se tak s rostoucí pravděpodobností odloží až na příští rok.

Fed těsně couvl od zvýšení sazeb kvůli světové ekonomice

V souvislosti s tím se nedařilo dolaru, který v průběhu odpoledne oslabil vůči euru až na 1,1380 EURUSD.

Nelichotivě pro Alcou začala americká výsledková sezóna, kterou v příštím týdnu rozproudí největší bankovní tituly: JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Citigroup, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

3Q v USA ve znamení poklesu zisků. Vítězové a poražení? (+kalendář)

Newsletter