Dnešní zasedání Fedu se na trzích projevuje v nízké volatilitě. Euro proti dolaru se pohybuje v podstatě do strany na úrovni 1,2120 EURUSD. Měny regionu sílí. Koruna zpevnila pod 25,45 za euro.

Americké akcie míří vzhůru: Co Fed načal, Alcoa posiluje

Index DJIA se postaral doslova o senzaci, kdy výrazně umazal středeční ztráty o 200 bodů. Zápis z jednání Fedu potvrdil opatrný přístup centrální banky ke zvýšení úrokových sazeb a obavu, zda finanční trhy nechápou špatně důvody pro její rozhodnutí tak učinit a nečekají jej příliš brzy. Trhy nadto dle Fedu zápasí se zpomalujícím růstem ve světě, což se nejen přes sílící dolar a negativní dopad do exportu přenese i do americké ekonomiky.

„Considerable time“, dolar a růst cloumají Fedem. Akcie rostou

Index S&P 500 přidal 1,75 %, 22 bodů na 1957 b. Dařilo se i ostatním indexům, DJIA přidal +1,64 % a poskočil o 200 b. na 16911 b. Na rekordní Nasdaq však tyto indexy neměly, ten přidal neuvěřitelných 1,9 %, +61 b. a uzavřel na 4446 b.

Akcie společnosti Kraft Foods vzrostly o 1,86 % poté, co potravinářský gigant oznámil navýšení čtvrtletní dividendy na 55 centů na akcii z 52,5 centů.

Americkou výsledkovou sezónu zahájila Alcoa, která si připsala necelé procento v hlavní obchodní fázi a v poobchodní rostla i o více jak 2 procenta. Zisk za třetí čtvrtletí vykázala společnost na úrovni 0,31 dolarů, zatímco v minulém roce byl zisk 0,11 dolarů na akcii. Podle agentury Thomson Reuters byl konsensus nastavený ve výši 0,23 dolarů, zisk předčil očekávání. Odhady na čtvrté čtvrtletí jsou již mírně slabší na úrovni 0,2 dolarů zisku na akcii. Tržby vzrostly o 8 % oproti stejnému období v předchozím roce.

Alcoa navnadila a dravě startuje americké výsledky za 3Q

Newsletter