Americké akcie neopustí směr vzhůru, tvrdí Bank of America

Akciové trhy ve Spojených státech prošly korekcí, ale budou pokračovat v rally na nová historická maxima. Tvrdí to hlavní technický stratég  Bank of America/Merrill Lynch, MacNeil Curry. Nová maxima S&P 500 jsou podle něj za rohem. Trh oslabil v reakci na včerejší ukončení QE ze strany amerického Fedu, ale do závěru obchodování indexy notnou část ztrát opětovně umazaly. Futures na americké obchodování dnes nicméně indikují zhruba 0,5% úvodní ztrátu.

Tiskárna Fedu dostala dovolenou. QE3 končí (+komentář)

„Když se podíváte na to, co jsme viděli během posledního měsíce a půl, vypadá to na klasickou korekci v souvislosti s hlavním býčím trendem,“ řekl Curry pro CNBC. „Je pravděpodobné, že u S&P 500 uvidíme do konce roku 2014 nová historická maxima,“ tvrdí stratég.

Podel Curryho je technicky klíčové to, že ačkoli S&P 500 klesl ze svého maxima 19. září o měsíc později na intradenní dno, které bylo o 10 % pod vrcholem, stále hájí býčí kanál.

„Výprodej v rámci rally má všechny paramentry protitrendové korekce a následného pokračování v nastaveném trendu,“ řekl Curry. Hodnoty na konci roku 2014 očekává u indexu S&P 500 kolem 2080 bodů.

Curry pro CNBC zdůraznil, že poslední kvartál roku je pro akcie tradičně silný a investoři tendují k přeceňování býčích zpráv a naopak potlačování medvědích signálů. „Ať už je to zisk, ať už je to nízká cena ropy nebo něco jiného, měli bychom vidět investory, sbírající střípky důvodů pro další růst trhů,“ poznamenává Curry.

Impulsem pro dnešní americké obchodování bezesporu bude zveřejnění odhadu růstu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí roku. Dozvíme se jej ve 13:30 našeho času a odhadováno je zvolnění tempa na anualizovaná 3 % z 4,6 % za druhé čtvrtletí roku.

Newsletter