Americké akcie odepisují řecká očekávání

Americké akcie se dnes propadly do relativně lehkých ztrát, které však v závěru dokázaly vymazat. Index S&P 500 vzrostl o 0,61 %, aby zakončil na 2081,3 bodech.  Dow Jones je výše o 0,53 %, což odpovídá 17776,9 bodům. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,11 %, až na 4997, 5 bodů.

Americké akcie dnes ztrácely především pod vahou řecké situace, ale nakonec se ztráty podařilo obrátit. Z prozatímních informací vyplývá, že věřitelé očekávají řeckou žádost o poskytnutí finančních zdrojů z Evropského stabilizačního mechanismu. Ze strany samotného vedení Helénské republiky však nepřišel žádný návrh nové dohody.

Na amerických akciích se ale podepsala i situace v Číně, kde se akciový trh dostal do medvědího trendu. I přes snahu ze strany vlády se nedaří akciový propad nijak zastavit.

Index Dow Jones dnes hnal výše  Procter  & Gamble. Index S&P 500 byl tažen hlavně informačními technologiemi a utilitami. Nezbytné spotřebitelské zboží ho naopak táhlo zpět.

Z dat byl zveřejněn deficit amerického zahraničního obchodu. Ten ukázal prohloubení za květen  oproti předchozímu měsíci o tři procenta, což odpovídá 41,9 miliardám dolarů. Na vině je především posilující dolar, který negativně ovlivňuje americký export.

Právě ten dnes opět posiloval. Na páru s eurem si připsal 0,4 %, aby se obchodoval na úrovni 1,101 dolaru za euro.

Newsletter