Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Americké akcie odepisují řecká očekávání

Americké akcie se dnes propadly do relativně lehkých ztrát, které však v závěru dokázaly vymazat. Index S&P 500 vzrostl o 0,61 %, aby zakončil na 2081,3 bodech.  Dow Jones je výše o 0,53 %, což odpovídá 17776,9 bodům. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,11 %, až na 4997, 5 bodů.

Americké akcie dnes ztrácely především pod vahou řecké situace, ale nakonec se ztráty podařilo obrátit. Z prozatímních informací vyplývá, že věřitelé očekávají řeckou žádost o poskytnutí finančních zdrojů z Evropského stabilizačního mechanismu. Ze strany samotného vedení Helénské republiky však nepřišel žádný návrh nové dohody.

Na amerických akciích se ale podepsala i situace v Číně, kde se akciový trh dostal do medvědího trendu. I přes snahu ze strany vlády se nedaří akciový propad nijak zastavit.

Index Dow Jones dnes hnal výše  Procter  & Gamble. Index S&P 500 byl tažen hlavně informačními technologiemi a utilitami. Nezbytné spotřebitelské zboží ho naopak táhlo zpět.

Z dat byl zveřejněn deficit amerického zahraničního obchodu. Ten ukázal prohloubení za květen  oproti předchozímu měsíci o tři procenta, což odpovídá 41,9 miliardám dolarů. Na vině je především posilující dolar, který negativně ovlivňuje americký export.

Právě ten dnes opět posiloval. Na páru s eurem si připsal 0,4 %, aby se obchodoval na úrovni 1,101 dolaru za euro.

Newsletter