Americké akcie pozvedly finanční tituly i zprávy z průmyslu

Wall Street vstoupila do nového týdne pozitivně, vedena vzhůru především finančním odvětvím i daty z amerického průmyslu. Zpráva ministerstva obchodu ukázala, že zakázky průmyslových podniků v USA v březnu stouply o 2,1 procenta a zaznamenaly tak první nárůst od loňského července. Vzhůru v reakci na čísla zamířila většina sektorů z indexu S&P 500.

Akcie americké poradenské společnosti Cognizant Technology Solutions připisovaly v blízkosti dvouciferných zisků poté, co firma vykázala čtvrtletní zisk nad odhady analytiků. Investory potěšil také Comcast, který předčil odhady analytiků ziskem na akcii a oznámil dalších 2,5 miliardy dolarů zpětného odkupu vlastních akcií.

McDonald’s utrpěl zhoršením ratingu od S&P na „A-„ z „A“ při zachování stabilního výhledu. Ropný sektor pak zasáhla slova naslouchaného investora Davida Eihorna z Greenlight Capital, který vývoj v sektoru za jedné z konferencí kritizoval. Klesaly kvůli tomu tituly Pioneer Natural Resources nebo Whiting Petroleum.

Na dva sestupující tituly dnes připadaly na NYSE tři rostoucí. Index volatility (jinak také strachu) VIX obchoduje u hodnoty 13. Širší index amerických akcií S&P 500 i úzký index bluechips DJIA zakončily o 0,3 % výše, Nasdaq posílil o 0,2 %.

V úterý z americké ekonomiky přijdou data o aktivitě ve firmách mimo zpracovatelský sektor a promluví šéf Fedu v Minneapolis Kocherlakota, ve středu pak po boku promluví šéfka Fedu Yellenová a MMF Lagardeová. Nejdůležitější americká data tohoto týdne – z trhu práce – přijdou v pátek.

Newsletter