Americké akciové trhy již vybraly nového prezidenta

Americká Republikánská strana je tradičně známa jako strana Wall Street. Tento rok budou ale investoři v prezidentských volbách, které se uskuteční 8. listopadu, spíše sázet proti republikánům. Nejenže se trh již rozhodl, že vyhraje kandidátka demokratů Hillary Clintonová, její vítězství také nebude těsné, uvedl David Woo, stratég Bank of America Merrill Lynch.

Širší index S&P 500 vzrostl od 5. července, což je začátek 90denního odpočítávání do listopadových voleb, o více než čtyři procenta, poznamenal Woo. Během let, kdy kandidáti vyhráli volby rozdílem o více než 80 procent, index S&P vykázal průměrný zisk 8,4 procenta v období 90 dnů do voleb.

Trhy naposledy o více než polovinu bodů překonaly současnou rally v roce 1984, kde prezidentský kandidát republikánů Ronald Reagan drtivě porazil Waltera Mondala.

„Pro nás to znamená, že trh očekává, že si Hillary Clintonová v průzkumech veřejného mínění udrží nebo ještě navýší již značný náskok před Donaldem Trumpem,“ dodal Woo. Citoval Iowa Electronic Markets, indikátor, který dává Clintonové 80procentní šanci, že Trumpa v listopadu porazí.

Newsletter