Americký dolar směřuje ke korekci

Americký dolar klesá na dvoutýdenní minima vůči euru, poté co záznam z jednání Fedu nenabídl žádné jasnější indicie ohledně načasování zvyšování úrokových sazeb. Momentální kurz dolaru se ocitá na 1,2741 dolaru za euro. Euro se ocitá na úrovni 0,78866 eur za libru, blízko svých včerejších třítýdenních maxim, před dnešním proslovem prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho a oznámením výsledku měnového jednání Bank of England.

„Zvyšování sazeb americkou centrální bankou nemusí přijít tak brzy, jak se původně očekávalo,“ řekl Masafumi Yamamoto, bývalý analytik japonské centrální banky.

Japonský jen pokračuje ve svém již téměř tři týdny trvajícím růstu, a momentálně obchoduje na úrovni 107,651 jenu za dolar. Růst jenu je však způsoben spíše než silou japonské ekonomiky, rozsáhlejší korekcí dolaru a dlouhodobým rezistenčním pásmem, do kterého se jen dostal. Česká koruna dnes tak jako jen pokračuje ve svém růstu vůči americkému dolaru na 21,529 koruny za dolar. Proti euru mírně zaostává na 27,4754 koruny za euro. 

Newsletter