Americký trh přes páteční zisky zakončil týden v záporu, následují výsledky bank

Wall street zakončila týden s mírnými zisky a trh setřásl dřívější slabé výsledky Wells Fargo. Nasdaq přidal 0,44 %, Dow +0,17 % a S&P +0,15 %. Navzdory pátečním ziskům index S&P zakončil týden o 0,9 % níže, Nasdaq -1,6 % a Dow -0,7 %. To jen poukazuje na volatilitu a vybírání zisků v průběhu výsledkové sezóny. Rusell 2000 klesl v minulém týdnu téměř o 4 %. Většina investorů by uvítala možnost koupit akcie na trhu za atraktivnější ceny.

Wells Fargo poprvé od roku 2009 nedosáhla na vyšší zisk

Suverénní start výsledkové sezóny v USA: Alcoa nad odhady

Akcie Wells Fargo -0,62 % byly pod tlakem poté, co se největší bance podle tržní kapitalizace snížil zisk na akcii. Jak se bude dařit dalším firmám v bankovním sektoru, můžou akcionáři sledovat tento týden, kdy by měla postupně zveřejňovat svá data Citigroup, JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of Amerika a Morgan Stanley.

Imperial Tobacco, globální tabáková společnost se sídlem v Anglii, koupí Reynolds American a Lorillard. Dohoda by spojila dvě největší americké značky cigaret s potenciální tržní kapitalizací 56 miliard USD.

Tabákoví giganti Reynolds a Lorrilard potvrdili námluvy. Vznikne konkurent Altrie?

Obchodování s akciemi pojišťovny MGIC Investment bylo pozastaveno poté, co spadly o více než 10 % za silných objemů. Nové předpisy mohou firmu nutit k navyšování kapitálu stejně jako u evropského bankovního sektoru. Ostatní hypoteční pojišťovny byly také pod tlakem.

Amazon +5,57 % to s drony myslí vážně. Zažádal o povolení u leteckého úřadu. Internetový obchod Amazon udělal další významný krok k rozvážce zboží pomocí bezpilotních letadel.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter