Apple dnes představí malý iPhone

AKTUALIZOVÁNO – Apple dnes představí „malý iPhone“. Nový a levnější model s označením iPhone SE by měl směřovat na čínský trh. Firma by měla také představit updatovaný iPad. Tisková konference v hlavním sídle firmy v Cupertinu začne v 18:00 SEČ. 

 

Prodej iPhonů loni rostl nejpomaleji od uvedení na trh v roce 2007. Průzkumy ukázaly, že Američané jsou stále méně ochotní často měnit starší modely za nové. Apple se proto chce zaměřit na Čínu, kde očekává velké prodeje. V loňském 4. čtvrtletí Apple prodal 74,77 milionu kusů iPhonů, čímž předstihl loňský počet 74,5 milionu kusů. Výrazně ale zaostal za odhady analytiků.

Konec jedné éry? Apple čeká nejprudší pokles tržeb za 15 let

Analytici Komerční banky vydali 18. prosince 2015 krátkodobé nákupní doporučení pro akcie Apple s cílovou cenou 125 dolarů, s horizontem tři měsíce a stop loss pokynem na 95 dolarů. Dne 15. ledna 2016 posunuli stop loss pokyn na 89 USD. „Toto doporučení uzavíráme k letošnímu 18. březnu z důvodu uplynutí časového horizontu. Pozice nakonec po zahrnutí dividendy (0,52 USD na akcii s rozhodným dnem 8. února 2016) přinesla malou ztrátu dvě procenta,“ dodal Josef Němý z Komerční banky.

Apple nevzdává boj o ochranu pro iPhony, jedná i s Obamou

Newsletter