Apple může na konci roku hodně překvapit

Pohled pod pokličku základních čísel hospodaření technologické ikony Apple naznačuje, že konec roku – včetně hospodářských výsledků – by v podání firmy mohl být hodně zajímavý. Myslí si to nejméně analytici Morgan Stanley. Na základě čeho?

Výdajové plány společnosti Apple podle nových poznámek Morgan Stanley naznačují, že většina analytiků se ohledně čtvrtletních příjmů firmy více méně netrefila. Poslední čtvrtletní zářijová zpráva Applu ukázala v mimorozvahových závazcích 29,5 miliardy dolarů a v dalších závazcích 7,3 miliardy dolarů. Tyto částky se objevují v položkách, které obvykle představují peníze na investice do výroby a analytici z nich dokáží odhadnout, jaké prodeje firma očekává.

Hlad po iPhonech roste. Apple pokořil trh

Morgan Stanley s použitím této metody zveřejnila očekávání, dle kterého věří, že Apple v aktuálním čtvrtletí vykáže příjmy 84,4 miliardy dolarů. To je o 9 procent více, než jaký je současný konsensus analytiků. V posledních dvou čtvrtletích přitom Apple porazil konsensus o procento, v průměru od roku 2013 pak až o 3 procenta.

Apple zároveň plánuje vynaložit 15 miliard dolarů kapitálových výdajů, včetně investic do růstu výroby. Morgan Stanley má momentálně tzv. „overweight“ rating na akcii, což značí růstová očekávání. Cílovou cenou Morgan Stanley pro akcie Apple je 152 dolarů. Jejich aktuální hodnotou je 123 dolarů.

Od koho dostává Apple naloženo?

Využije Apple skandálu VW?

Newsletter