Apple už chystá nový iPhone, má rozpoznat sílu dotyku

Apple plánuje doplnit příští verzi svých telefonů iPhone o snímače, které rozpoznají, jak silně se uživatelé dotýkají displeje. S odvoláním na své zdroje o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Apple by tak telefony rozšířil o technologii, kterou použil v nejnovějších laptopech MacBook a chytrých hodinkách Apple Watch.     

Technologie Force Touch rozpoznává rozdíl mezi lehkým ťuknutím a silným stlačením. Uživatelům tak umožňuje ovládat přístroj odlišným způsobem podle toho, jak silně se dotýkají povrchu displeje.     

Příští verze iPhonů by se podle zdrojů měla objevit v průběhu tohoto roku. Nepotvrzené zprávy přišly od dodavatelů Applu. Firma společně s nimi testuje nejrůznější technologie, které se ale nakonec ve finální verzi produktu nemusejí objevit. Velkovýroba některých prvků pro nové iPhony by podle zdrojů měla začít v květnu.     

Apple nezklamal. iPhone 6 s peněženkou a chytré hodinky!

Rozměry displejů iPhonu prý Apple nemění, podobné by mohlo zůstat i rozlišení. Firma by ale mohla rozšířit nabídku barevného provedení hliníkového obalu přístroje. Apple podle zdrojů testuje možnost varianty v růžové barvě. Poslední verzi smartphonu, iPhone 6 a iPhone 6 Plus, Apple představil loni v září.

Velký den Applu: Apple Watch a nový MacBook

Na začátku tohoto týdne firma ukázala světu dlouho očekávané chytré hodinky Apple Watch a představila také nový, tenčí MacBook. Titul se v příštím týdnu stane součástí důležitého 30členného indexu Dow Jones Industrial Average. Akcie Applu se po splitu 7:1 loni v červnu obchodují aktuálně nad 120 dolary za kus, včerejší závěr 122,24 USD/akcii.

Technologie slaví. Apple vstoupí do indexu Dow Jones

Apple trojkou v nákupech zlata?

Newsletter