ARTSTAQ se etabluje mezi světovou startupovou elitou

ARTSTAQ, první globální burza s uměním na světě www.artstaq.com, se letos dostane mezi světové top startupy. Pokračuje v úspěšném tažení světových fintech konferencích, byl totiž zařazen do výběrového kola Exec v Berlíně – největší fintech konference v Evropě, která se uskuteční 5. a 6. dubna v Berlíně. Představí se v “Series A” programu spolu s dalšími nejlépe se vyvíjejícími startupy Evropy.

“Berlínský EXEC je místo, kde se potkává špička evropské fintechové scény a je nám velkou ctí, že můžeme být u toho, navíc v úzce výběrovém kole mezi nejlépe hodnocenými startupy Evropy. Je to místo, kde se tvoří kontakty a formuje budoucnost, “ uvedl Petr Václavek, Vice President Global Marketing and Communicaitions ARTSTAQ.

Dodal, že konference je zároveň živou přehlídkou, kde se potkávají největší hráči byznysu, společnosti typu Google, Deutche Bank či T-Mobile spolu se startupy. ARTSTAQ bude mít možnost předvést své vize v rámci Pitche v sekci věnované startupům, a dále získat přístup ke klíčovým zahraničním investorům a novinářům.

EXEC konference, která spojuje  více než 1000 zakladatelů nejlépe hodnocených startupů, společně se CEO významných korporací a s investory, hraje důležitou roli při utváření nových forem spolupráce. Programová náplň, výběrový profil účastníků a více než 10 tisíc návštěvníků z mnoha zemí činí EXEC jednu z největších fintechových konferencí Evropy.

Mezi startupovou elitou se ARTSTAQ letos neobjeví jednou, ale hned opakovaně – kromě berlínské EXEC se bude mít možnost prezentovat na TNW Konferenci v Amsterdamu či na WEB SUMMITU v Lisabonu.

ARTSTAQ je zkratka pro Automated Rating & Trading Standard for Art Quotation. ARTSTAQ vyvinul burzovní model pro obchodování s uměním, který využívá principy kapitálových trhů. Často bývá označován jako NASDAQ for Art.

ARTSTAQ loni úspěšně vstoupil na investiční platformu Fundlift. Od investorů získal 6,65 milionu korun.

ARTSTAQ v roce 2015 založil český vizionář, podnikatel a investor Roman Komárek. Do vedení firmy přizval bývalého dlouholetého šéfa UniCredit Bank Slovakia a milovníka umění Jozefa Bartu a společně založili českou vývojářskou a provozní společnost Artstaq s.r.o. Postupně se ARTSTAQ rozrostl o špičkové experty z různých oblastí.

 

Newsletter