Tlaky na mírně silnější dolar přetrvávají. Neoslabil je ani včerejší Fed či pokles delších tržních sazeb. Vliv na kurz tak patrně má tržní sentiment ve znamení averze k riziku. Rizikově averzní nálada a silnější dolar představují rizika slabších měn regionu. Koruna po včerejším krátkém prolomení 26,00 za euro oslabila nad 26,10 za euro.

ARTSTAQ se etabluje mezi světovou startupovou elitou

ARTSTAQ, první globální burza s uměním na světě www.artstaq.com, se letos dostane mezi světové top startupy. Pokračuje v úspěšném tažení světových fintech konferencích, byl totiž zařazen do výběrového kola Exec v Berlíně – největší fintech konference v Evropě, která se uskuteční 5. a 6. dubna v Berlíně. Představí se v “Series A” programu spolu s dalšími nejlépe se vyvíjejícími startupy Evropy.

“Berlínský EXEC je místo, kde se potkává špička evropské fintechové scény a je nám velkou ctí, že můžeme být u toho, navíc v úzce výběrovém kole mezi nejlépe hodnocenými startupy Evropy. Je to místo, kde se tvoří kontakty a formuje budoucnost, “ uvedl Petr Václavek, Vice President Global Marketing and Communicaitions ARTSTAQ.

Dodal, že konference je zároveň živou přehlídkou, kde se potkávají největší hráči byznysu, společnosti typu Google, Deutche Bank či T-Mobile spolu se startupy. ARTSTAQ bude mít možnost předvést své vize v rámci Pitche v sekci věnované startupům, a dále získat přístup ke klíčovým zahraničním investorům a novinářům.

EXEC konference, která spojuje  více než 1000 zakladatelů nejlépe hodnocených startupů, společně se CEO významných korporací a s investory, hraje důležitou roli při utváření nových forem spolupráce. Programová náplň, výběrový profil účastníků a více než 10 tisíc návštěvníků z mnoha zemí činí EXEC jednu z největších fintechových konferencí Evropy.

Mezi startupovou elitou se ARTSTAQ letos neobjeví jednou, ale hned opakovaně – kromě berlínské EXEC se bude mít možnost prezentovat na TNW Konferenci v Amsterdamu či na WEB SUMMITU v Lisabonu.

ARTSTAQ je zkratka pro Automated Rating & Trading Standard for Art Quotation. ARTSTAQ vyvinul burzovní model pro obchodování s uměním, který využívá principy kapitálových trhů. Často bývá označován jako NASDAQ for Art.

ARTSTAQ loni úspěšně vstoupil na investiční platformu Fundlift. Od investorů získal 6,65 milionu korun.

ARTSTAQ v roce 2015 založil český vizionář, podnikatel a investor Roman Komárek. Do vedení firmy přizval bývalého dlouholetého šéfa UniCredit Bank Slovakia a milovníka umění Jozefa Bartu a společně založili českou vývojářskou a provozní společnost Artstaq s.r.o. Postupně se ARTSTAQ rozrostl o špičkové experty z různých oblastí.

 

Newsletter