Assange chystá překvapení. Měla by se Hillary bát?

AKTUALIZOVÁNO – Zakladatel WikiLeaks Julian Assange, který se od roku 2012 skrývá na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně kvůli obvinění ze znásilnění ve Švédsku, dnes promluví na tiskové konferenci v Berlíně prostřednictvím videa. Mohl by zveřejnit informace, které WikiLeaks získala o amerických Demokratech, napsal server Zero Hedge. Zatím není jisté, zda se budou týkat prezidentské kandidátky Hillary Clintonové, jak bylo dlouho avizováno.

Zakladatel WikiLeaks minulý týden v televizi Fox News zopakoval, že má dokumenty, které by bývalou první dámu mohly poškodit, a že na WikiLeaks brzy zveřejní upoutávky.

Odpůrci Clintonové už týdny doufají, že slibované dokumenty přinesou „Říjnové překvapení“, které by kampani Clintonové zasadilo smrtelnou ránu. Zatím ale není žádný důkaz, že taková informace vůbec existuje.

Švejkování XII. Julian Assange: Nová částice – lidská integrita

Assange chtěl u příležitosti desátého výročí WikiLeaks původně vystoupit na živo z balkónu velvyslanectví. Tento plán ale nakonec kvůli obavám o svou bezpečnost zrušil. Assange obvinění ze znásilnění odmítá. V pozadí je podle něj ve skutečnosti snaha vydat ho justici Spojených států, jejichž tajnou vládní dokumentaci server WikiLeaks zveřejnil.

Newsletter