Bank of America: Strach z „bublin“ na rekordních maximech

Americká Bank of America Merrill Lynch provádí pravidelný výzkum ohledně nálady napříč investičním publikem. Na základě stálého šetření mezi 145 manažery amerických fondů, které dohromady spravují majetek o hodnotě 494 miliardy dolarů, se ukázalo, že strach z přehřátí jak akciových, tak i dluhopisových trhů se vyšplhal na nová rekordní maxima (viz. graf č.1).

Na základě průzkumu pak Bank of America sestavuje graf zobrazující současnou náladu na trzích různých investičních instrumentů, přičemž největší váhu mají akcie a dluhopisy. Investoři, kteří jsou přesvědčeni, že právě tyto tituly jsou silně nadhodnoceny, převyšují ty druhé s opačným názorem o více jak 54 %. Jedná se největší rozdíl od roku 2003, kdy Bank of America začala podhodnocenost a nadhodnocenost instrumentů sledovat.

Obdobná nálada pak panuje i na měnových trzích. Z jiného výzkumu BAML vyplynulo, že investoři považují americký dolar za nejvíce nadhodnocený od roku 2009 (viz. graf č.2), naopak euro je dle jejich názoru nejvíce podhodnoceno za posledních 12 let (viz. graf č.3).

Goldman Sachs k akciím: Žádná bublina, ta je na dluhopisech

Co nakonec propíchne tu akciovou bublinu?

Čínský akciový rychlík do Hongkongu. Veze bublinu?

Newsletter