Bankovní prázdniny a na západní frontě klid

Pondělní obchodování se dá charakterizovat poměrně snadno – na západní frontě klid. Dnes už ale bude živo. Na co se můžeme těšit?

Nový týden začal bankovními prázdninami v USA a Velké Británii, tudíž jsme se nedočkali žádných důležitých dat, která by rozhýbala trhy. Koruna vůči euru setrvávala kolem páteční úrovně, kdy posílila na 26,41 korun za euro. Nic na tom nezměnila ani meziroční peněžní zásoba eurozóny, která byla zveřejněna dopoledne. Aktuálně ale oslabuje a obchoduje se za 26,54 EURCZK, dnešní výhled vidíme v rozmezí 26,45 až 26,62 EURCZK. V eurozóně bude zveřejněna spotřebitelská důvěra a německá inflace, doma se žádných dat nedočkáme.

Koruna vůči dolaru v pátek neudržela svou nejsilnější hranici od května 2016, kdy se obchodovala za 23,50 USDCZK a postupně umazala část zisků. Během včerejšího obchodování se díky bankovním prázdninám v USA ani zde nic nezměnilo. Momentálně se obchoduje za 23,86 USDCZK a 1,1114 EURUSD. Dnešní výhled vidíme v rozmezí 23,78 až 23,90 USDCZK a 1,111 až 1,1126 EURUSD. Dolaru by mohla mírně pomoci dnešní statistika ohledně spotřebitelské důvěry a cen domů.

Klíčových dat se dočkáme až v závěru týdne, kdy bude zveřejněna například míra nezaměstnanosti v USA, včetně průměrného hodinového výdělku a tvorby nových pracovních míst. Analytici však varují, že bychom se na obou stranách Atlantiku mohli dočkat slabších inflačních čísel za květen, a to i přes zlepšující se situaci na trhu práce jak v eurozóně, tak i v USA.

Newsletter