Banky na Wall Street opět padly, Nasdaq je k nezastavení

AKTUALIZOVÁNO – Index technologického trhu Nasdaq je opět na novém maximu. Wall Street dnes bez výraznějších pohybů končí smíšeně, v červených číslech skončil jen Dow Jonesův index. Úřadovala ropa. Nedařilo se finančnímu sektoru, který padl třetím dnem v řadě, když ztratil 0,7 procenta. Rostly naopak utility a realitní sektor.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,18 procenta a obchodování uzavřel na 20 054,34 bodu. Ke ztrátám přispěly hlavně JPMorgan a Goldman Sachs.

Širší index S&P 500 naopak rostl o 0,07 procenta na 2294,67 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,15 procenta na rekordních 5682,45 bodu.

Vypadá to skoro tak nějak, že jsme uvízli v močálu. Trh zkrátka nemůže najít směr, kam se má vydat. Čísla z výsledkové sezony i ekonomická data jsou celkem slušná, … ale v ten stejný čas se trh koutkem oka dívá směrem k Washingtonu,“ poznamenal Ryan Detrick, tržní stratég LPL Financial. Zároveň upozornil na to, že index S&P zaznamenal již 37. den v řadě bez pohybu mimo rozmezí jednoho procenta.

Investoři rovněž sledovali ceny ropy, americké zásoby ropy v uplynulém týdnu podle EIA rostly o téměř 14 milionu barelů. Podle Randyho Fredericka, viceprezidenta tradingu a derivátů ve firmě Charles Schwab, byla ropa v poslední době stabilní. Nyní je ale vidět mírná volatilita. Dodal, že ropa nebude žádnou zátěží pro akcie, dokud se bude pohybovat v rozmezí 50 až 55 dolarů za barel.

Newsletter