Barack Obama jako „prezident playlistů“

Dny Baracka Obama v křesle šéfa Bílého domu se pomalu krátí. Jeho osmiletý mandát sice končí, prezidentem by ale mohl být i nadále. Dostal totiž nabídku od Spotify. Mohl by se stát takzvaným „prezidentem playlistů“. Uvedla to CNBC na svých webových stránkách.

Pozice Spotify vyžaduje někoho, kdo získal Nobelovu cenu míru, kterou Obama obdržel v roce 2009. Dalším pozitivem je pro prvního amerického černošského prezidenta fakt, že se velmi dobře zná s různými umělci. „Mít dobré vztahy s řadou umělců a hudebníků. Na vaší narozeninové party by třeba zahrál dokonce Kendrick Lamar. To bychom určitě chtěli,“ píše se v inzerátu Spotify.

Dalším rysem kandidáta na pozici ve Spotify má být schopnost „mluvit vášnivě o playlistech na tiskových konferencích“. „Aby bylo jasno, nebude z Vás nikdo jiný než jeden z největších řečníků všech dob,“ stojí v nabídce na post, na který Obamu na twitteru upozornil šéf Spotify Daniel Ek.

Ek reagoval na nedávný Obamův bonmot. Končící prezident se vyjádřil k možnosti pracovat pro Spotify, zatímco mluvil s Natalií Brzezinskou, šéfkou Symposia Stockholm, technologického, hudebního a módního festivalu. „Stále čekám na práci ve Spotify… protože vím, že se vám všem líbil můj playlist,“ citovala Brzezinská Obamu na Instagramu.

 

 

Obama již dříve sestavoval playlisty pro Spotify, jeho seznam z léta zahrnoval například eklektický mix písní jako třeba „Rock Steady“ od Arethy Franklin nebo „So Ambitious“ od Jay Z a Pharrella.

Odcházející prezident zmínil své další plány po vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách, tehdy naznačil, že zůstane ve Washingtonu, dokud jeho dcera nedokončí střední školu. Naznačil setrvání v politice, což ale nechává dveře pro další playlisty otevřené.

Newsletter