Barclays: Nakupujte evropské akcie, ať udělá Fed cokoliv

Investoři by měli kupovat evropské akcie bez ohledu na to, zda americká centrální banka (Fed) zvýší v následujících třech měsících úroky. Jedním z důvodů ke koupi je uvolněná měnová politika v celosvětovém měřítku. Uvedla to společnost Barclays. Šance na to, že Fed zvýší sazby na zasedání v prosinci, je nyní podle obchodníků 66 procent, napsala agentura Bloomberg.

Evropské akcie, které v letošním roce ztratily 7,8 procenta, mají do konce roku prostor na rally, a to v případě, že zisky zůstanou stabilní, uvedl hlavní stratég Barclays pro evropské trhy Dennis Joe.

„V tuto chvíli je Evropa příležitostí. I v případě, že Fed zvýší sazby, když se podíváte na výší globální podpory ze strany Bank of Japan, Evropské centrální banky (ECB), Bank of China a dokonce Fedu samotného, který stále drží sazby docela nízko, celkový obraz akciový trh velmi podporuje,“ dodal Joe.

Barclays, která nadvažuje evropské akcie, upřednostňuje finanční sektor, spotřební sektor a technologie, uvedl Joe bez dalších podrobností. S cílovou cenou 360 bodů na konci roku pro evropský akciový trh STOXX 600 je tak Barclays mezi deseti prognózami, které vypracovala agentura Bloomberg, druhá nejvíc býčí.

Na zářijovém zasedání měnového výboru Fedu několik členů uvádělo, že zvýšení úrokových sazeb by mohlo nastat už „poměrně brzy“, jestliže se bude stav americké ekonomiky dál zlepšovat.

Newsletter