Rostoucí počet milionářů v rychle rostoucích ekonomikách jako je Čína nebo Indie pomohl v roce 2015 růstu světového soukromého majetku na 168 bilionu dolarů. Nárůst tohoto bohatství o 5,2 procenta mezi nejbohatšími jedinci na světě byl tažen především Asií a Tichomořím, které by měly v příštím roce předstihnout západní Evropu, která je druhým nejbohatším regionem po Severní Americe.
Podle zprávy BCG o ročním bohatství zaznamenala Čína jeden z největších skoků v milionářských domácnostech mezi všemi zeměmi a to až o 27 procent na 2,07 milionu. Trvalý hospodářský růst vytvořil v druhé největší světové ekonomice novou třídu bohatých jednotlivců, včetně Jacka Ma, zakladatele e-commerce businessu Alibaba a nejbohatšího muže země – magnáta Wanga Jianlina. Počet milionářských domácností v Indii vzrostl loni o čtvrtinu na 71 876, po celém světě vzrostl v loňském roce o 6 procent na 18,5 milionů.
V odrazu globálního posunu ekonomické moci zažila Asie a Tichomoří, s výjimkou Japonska, nejsilnější tempo růstu soukromého bohatství, i když v celkovém bohatství zůstala za Severní Amerikou a západní Evropou. Navzdory nárůstu světového soukromého bohatství v roce 2015 se tempo růstu zpomalilo ve všech regionech. Výjimkou bylo opět Japonsko, kde podněty vlády posilovaly hodnotu aktiv. BCG poznamenává, že růst světového soukromého bohatství zasáhlo v roce 2015 „zhoupnutí“, neboli růst o 5,2 procenta ze 7,5 procenta v roce 2014. Důvod? Slabší finanční trhy a zpomalující růst dopadl na většinu regionů.