Berka&Peterka: Dnešní trhy připomínají kupónovou privatizaci

Berka&Peterka, zdroj: Matěj Kryštof Řešátko, Fotoateliér Marek Lampart

Americké trhy v prvním pololetí rostly. Akcie dosáhly zisků i přesto, že sazby jsou už téměř dvanáct měsíců na nejvyšších hodnotách od roku 2007. Co je motorem růstu? Nejsme v bublině? Co mají dnešní trhy společné s kupónovou privatizací a s cestou na Měsíc? A co sledovat ve druhé polovině roku?

Trhy a ekonomika. Co se dělo, děje a bude dít v podání šéfredaktora Roklen24 Jana Berky a hlavního ekonoma skupiny Roklen Pavla Peterky. V dalším díle podcastu skupiny Roklen jsme se zaměřili na letošní tržní vývoj s důrazem na americké akcie. K hodnocení a výhledu jsme si navíc pozvali zkušeného hosta!

Téma spolu s Berkou&Peterkou diskutuje specialista na finanční trhy Dušan Vaškovic, který má na svém profi kontě bezmála třicetiletou kariéru na trzích. Není proto až tak velkým překvapením, že jeho texty na webu Roklen24 patří dlouhodobě mezi ty nejčtenější!

Podcast je k dispozici na platformě YouTube a Spotify.

Podcast na platformě YouTube najdete ZDE.

Podcast na platformě Spotify najdete ZDE.

Příjemný poslech!

 

Zdroj: Roklen, TradingView, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter