Euro po zhoršení německé podnikatelské nálady oslabilo zpět k dnešní otevírací ceně 1,1770 EURUSD. Od té se kurz opětovně odrazil do mírného zisku, zapůsobil i pokles 10letého výnosu amerického TIPS na historické minimum pod -1,12 %. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Béžová kniha Fedu: Ekonomika roste napříč všemi regiony Spojených států

Americká ekonomika, podle americké centrální banky, rostla v uplynulých týdnech mírným až středním tempem a to napříč všemi 12ti regiony. Tlak na mzdy se prý projevuje jak v nízko dovednostních zaměstnáních tak ve výše kvalifikovaných zaměstnáních.  To uvedl Fed v dnešním vydání tzv. Béžové knihy.

„Míra zaměstnanosti si zachovala středně rychlé expanzivní tempo. Platy amerických zaměstnanců rostly ve většině států taktéž středně rychlým tempem,“ stálo ve zprávě.

Spotřeba domácností se ve většině regionů držela na stejné úrovni. Poklesly však prodeje automobilů v polovině regionů a pár míst zažilo dokonce výraznější pokles tohoto odvětví. Zpráva byla konzistentní s nedávnými prohlášeními Fedu a dnešní výpovědi guvernérky Janet Yellenové před Kongresem. Ta prohlásila, že centrální banka se stále drží u strategie zvyšujících se úrokových sazeb a brzy začne redukovat svoji bilanci.

Newsletter