Bill Gates: Apple by měl spolupracovat s FBI

Podle zakladatele Microsoftu Billa Gatese by technologické společnosti měly být nuceny spolupracovat s vyšetřovacími orgány. Jeho postoj ve sporu firmy Apple a FBI je tak odlišný od ostatních představitelů firem ze Silicon Valley. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, zakladatel Twitteru Jack Dorsey a šéf Googlu Sundar Pichai – ti všichni jsou na straně firmy s nakousnutým jablkem ve znaku.​

Apple má ve sporu s FBI podporu technologických firem

Americké vyšetřovací orgány chtějí mít přístup k iPhonu, který patřil jednomu z teroristů zapojených do střelby v San Bernardinu v loňském prosinci, při kterém zahynulo 14 lidí. Soud nařídil Applu „napsat“ software, který by umožnil vyšetřovatelům FBI prolomit ochranu telefonu. Apple však takovýto postup doposud odmítl. Podle ředitele Applu Tima Cooka by to ohrozilo bezpečnost klientů.

 

FBI se chce dostat k informacím v telefonu jednoho z pachatelů prosincového útoku v kalifornském San Bernardinu. Apple to zatím odmítá. Vyřeší spor expertní skupina?

Posted by Roklen24 on Monday, 22 February 2016

 

V úterním rozhovoru pro list Financial Times zakladatel Microsoftu popřel, že by společnost z Cupertina pomocí orgánům vytvořila precedens. „Jedná se o specifický případ, kdy vláda žádá o přístup k informacím. Nežádají o nějakou obecnou věc, žádají o konkrétní případ,“ řekl deníku Bill Gates.

Apple vs. USA: Dostane se FBI do iPhonu útočníka?

„Není to nic jiného, než otázka toho, zda by měl někdo někdy mít možnost zeptat se telefonní společnosti na informace, nebo zda by měl někdo někdy mít možnost získat informace o bankovních záznamech. Řekněme, že by banka měla páskou převázaný přístup na svůj disk a říkala by: „Nenuťte nás přestřihnout tuto pásku, protože ji budeme muset přestřihávat kdykoliv.“

Newsletter