Birch Vám udělá pořádek v odměnách z kreditních karet

Birch Vám udělá pořádek v odměnách z kreditních karet a UBS prostřednictvím startupu sází na roboporadce pro bohaté. To jsou dnešní zprávy ze světa FinTech.

UBS také sází na roboporadce pro bohaté

UBS spolupracuje s technologickým vývojářem SigFig na spuštění platformy pro jeho 7 000 poradců. Tvoří se tak jedno z největších partnerství tohoto druhu mezi firmou zaměřenou na správu majetku bohatých a technologickým startupem.

UBS říká, že se nevytváří pouze samostatný roboporadce. Vytvoření partnerství se startupem se zvýší dostupnost sady nástrojů pro poradce UBS, což posílí i jejich produktivitu.

„Náš názor je, že technologie, kterou SigFig buduje, zvýší schopnosti poradců, aby lépe pracovali s penězi klienta, umožní jim tak lépe s klienty spolupracovat,“ říká prezident UBS Americas Tom Naratil.

Obě firmy začnou zkoušením nových technologií v UBS Wealth Advice Center, jenž se zaměřuje na menší klienty podniku. „Je to kontrolovatelné prostředí a umožní nám vidět, jak to bude v budoucnu fungovat,“ říká Naratil.

Birch Vám udělá pořádek v odměnách z kreditních karet

Věrnostní programy kreditních karet mohou být matoucí a každý z nich může být zcela odlišný od jiných. Takže z pamatování všech Vašich bodů a odměn Vás může rychle rozbolet hlava.

Zkuste Birch, což je služba, která pomáhá uživatelům spravovat jejich programy odměn a body napříč několika kreditních karet a účtů. Birch se napojí na bankovní účet, dívá se na utrácení uživatele a doporučí, jaké druhy karet by si klienti měli zaregistrovat, nebo jak by měli utratit své peníze s cílem maximalizovat své bodové výnosy. Birch například může doporučit, aby uživatel koupil výrobky určitou kartou v daném obchodě s cílem získat co nejvíce bodů. Služba Birch byla představena na TechCrunch Disrupt NY.

„Začal jsem číst spoustu blogů a fór, když jsem dělal výzkum kreditních karet a zjistil jsem, že to trvá věčnost,“ řekl spoluzakladatel Alex Cohen. „Někteří si stěžovali, že nevěděli, jak programy odměn fungují a žádali o první kartu, která vypadala dobře, i když vůbec nevěděli, jak ji správně použít, aby našetřili body. Tehdy jsem měl ten „aha moment“, že si o tom musíme promluvit s řadou lidí a zjistit, jestli budou skutečně používat tuto věc.“

Teorie je taková, že pokud se uživatelé karet chovají dostatečně efektivně, mohou snadno dát dohromady dostatečný počet bodů pro volné lety a další odměny, které mohou využít jemným laděním svých nákupů. Informace, které získává Birch z účtu, se týkají pouze historie utrácení a nedotýká se ostatních citlivých informací o bankovním účtě, uvedl Cohen.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter