Blíží se pád nakousnutého jablka?

Akcie technologické společnosti Apple se v tomto týdnu nachází v rudých číslech. Vinu na propadu nesou především neslavná očekávání ohledně prodejů „vlajkové lodi“ společnosti, kterou jsou chytré telefony iPhone.

Jak se zdá, tak vyhlídky mohou být dokonce ještě horší. Na to upozorňuje Carter Worth, technický analytik společnosti Cornerstone Macro. Dle jeho výhledu vycházejícího z aktuálního grafu ceny akcie společnosti Apple existuje další prostor pro mnohem větší propad, než tomu bylo doposud.

Dlouhodobý růstový trend, který započal v roce 2013, se  do letošního podzimu nacházel nad růstovou trendovou linií (viz graf č.1). Ta však byla posléze prolomena a akcie se k jejím původním úrovním již nevrátila. Setrvání na nižších hodnotách potvrzuje i prolomení dlouhodobé trendové linie, které reflektuje růst akcie už od 90. let minulého století (viz graf č.2). Negativní výhled pak uzavírá vytvářející se formace „hlava a ramena“ (viz graf č.3), která se dostává do fáze, jež nahrává dalšímu poklesu.

Na základě těchto technický fundamentů tak Worth predikuje možný propad akcií nakousnutého jablka. Sentiment letošního roku se prozatím nenese pro technologického giganta v nijak pozitivním smyslu. Titul má mnohem horší výsledky než souhrnný index Nasdaq a technický pohled možnou změnu rozhodně nenaznačuje. Proto zní Worthovo doporučení zcela jasně. V případě Applu by investoři neměli použít nic jiného, než tlačítko „sell“.

Má Apple před sebou horší časy?

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter